Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSB duyurdu! Sözleşmeli er başvuruları başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek sözleşmeli er alımı için başvuruların başladığını duyurdu. Başvurular, online olarak https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresi ve e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek.

Milli Savunma Bakanlığı, Kara


Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik sözleşmeli er alımı için başvuruların alınmaya başlandığını duyurdu. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirebilecekleri platformlar üzerinden yapabilirken, başvuruların detayları ve başvuru süreci ile ilgili bilgiler Bakanlık internet sitesinde yer alıyor.

Başvuru Koşulları ve Yöntemleri Belirlendi

Başvuru sürecinde adaylar, e-Devlet üzerinden giriş yaparak gerekli bilgilerini doldurduktan sonra tercih ekranına yönlendirilecekler. Adaylar, tercihlerini öncelik sırasına göre belirleyerek başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Başvuruda bulunacak adayların belirli koşulları yerine getirmesi gerektiği gibi bu koşullar Bakanlık tarafından detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Başvuru Şartları ve Yaş Kriterleri

Başvuru yapabilecek adayların en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları ve askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olmaları beklenmektedir. Başvuruda bulunan adayların, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2024 itibarıyla 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları halinde başvuru yapabilecekler.