Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Motosiklet tutkunlarına Sigortam.net güvencesi

Sigortam.net Üst Yöneticisi Ataman Kalkan: “Motosiklet kaskosu, zorunlu trafik sigortasının yanında tam bir güvence sunuyor”

Sigortam.net Üst Yöneticisi Ataman


Sigortam.net, sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek müşterilerini motosiklet kaskosu ile buluşturuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, motosiklet kasko sigortası yaptıranlar, 5 yaş altı ve 150 bin lira üzeri motosikletleri için uygun primlerle güvenli bir yolculuk teminatı elde ediyor. Motosiklet kaskosu, sigortalının kendi motorunu, araç seyir halinde ya da park halindeyken meydana gelebilecek çarpma, çarpılma, çarpışma, düşme, devrilme, yaralanma gibi kaza ve olumsuz durumlara karşı koruyor.

Aynı zamanda trafikte yaşanabilecek ölümlü ya da yaralanmalı kazalarda ortaya çıkabilecek maddi ve manevi tazminatları da kapsayabilen teminatlar sayesinde araç kullanıcılarını koruma altına alabiliyor. Motosiklet kaskosu, zorunlu trafik sigortasının karşılamadığı durumlar için ek bir güvence sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sigortam.net Üst Yöneticisi (CEO) Ataman Kalkan, Türkiye’de araç cinsi bazında yapılan istatistiklere göre motosikletlerin ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında üçüncü sırada yer almasına karşın, sigorta yaptırma oranlarına bakıldığında ise son sırada olduğunu belirtti.

Kalkan, salgın dönemi sonrası başlayan ve özellikle son dönemde gözlemlenen araç fiyatlarındaki yükselişin, Türkiye genelinde motosiklet kullanımına yönelik talebi de artırdığını belirterek şunları kaydetti:

“Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, motosiklet satışları her geçen yıl bir öncekine kıyasla artış gösterirken, Kasım 2023’ten bu yana ülkemizde motosiklet kullanım sayısı 5 milyona ulaştı. Ancak, yapılan araştırmalar gösteriyor ki motosiklet kullanıcıları, artan kullanım oranlarına rağmen sigortalılık konusunda geri planda kalıyor. Sigortam.net olarak biz, müşterilerimizin güvenliğini ve rahatlığını her zaman önceliğimiz olarak gördük. Motosiklet tutkunları için sunduğumuz bu yeni hizmetle, artık onların da yolların keyfini güvenle çıkarmalarını sağlamak istiyoruz. Çünkü motosiklet kaskosu, zorunlu trafik sigortasının yanında tam bir güvence sunuyor. Bu sayede motosiklet kullanıcıları, hem maddi hasarlara hem de trafik kazalarının yol açabileceği maddi ve manevi tazminatlara karşı koruma altına giriyor. Tüm motosiklet tutkunlarına güvenli ve ‘güvenceli’ sürüşler diliyoruz.”​​​​​​​