Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Tanal’dan çağrı! Şanlıurfalı üreticiler isyanda

Milletvekili Tanal’dan çağrı! Şanlıurfalı üreticiler isyanda

Milletvekili Tanal’dan çağrı! Şanlıurfalı


CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, pamuk üreticilerin isyanda olduğunu ifade ederek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya çağrıda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, pamuk üreticilerinin yaşadığı sorunları dile getirerek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya çağrıda bulundu.

Pamuk üreticilerin isyanda olduğunu ifade eden Milletvekili Tanal, “Vakit kaybetmeksizin pamukta çiftçiyi memnun edecek şekilde taban fiyatını açıklayın” dedi.

“TABAN FİYATI AÇIKLANMAYARAK, ÇİFTÇİ CEZALANDIRILIYOR”

Sosyal medya hesabı üzerinde paylaşımda bulunan Mahmut Tanal, “Pamukta taban fiyatın açıklanmaması, hasat sürecine giren çiftçiyi mağdur ediyor. Memleketim Şanlıurfa’da pamuk üreticileri, zararına üretim yapıyor. Pamukta girdi maliyetleri çok yüksek. Ancak ne yazık ki pamuk üreticisi, desteklenmiyor. Tam tersine beklentileri karşılayacak bir taban fiyatı açıklanmayarak, çiftçi cezalandırılıyor.

“ VATANDAŞ, PAMUK EKTİĞİNE PİŞMAN EDİLİYOR”

Daha önce Şanlıurfa’da pamuk işletme tesisi ziyaretinde belirttiğimiz gibi vatandaş, pamuk ektiğine pişman ediliyor! Eğer bir ülkede, bir şehirde üretim olmazsa orada pahalılık olur, orada enflasyon olur, orada işsizlik olur, orada bereket olmaz, orada huzur olmaz.

“ŞANLIURFALI PAMUK ÜRETİCİLERİ İSYANDA”

Bizim çiftçimize, üreticimize destek vermemiz lazım. Buradan iktidar temsilcilerine çağrıda bulunuyorum: Şanlıurfalı pamuk üreticileri isyanda! Vakit kaybetmeksizin pamukta çiftçiyi memnun edecek şekilde taban fiyatını açıklayın” ifadelerini kullandı.