Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metin Külünk’ten Şanlıurfa’daki aday adayına FETÖ göndermesi!

Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eski AK Parti Milletvekili


Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı  için yaptığı çarpıcı açıklamalarda isim vermeden FETÖ ile ilişkilendirilen bir aday adayını hedef alarak açıklamada bulundu.

Külünk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “FETÖCÜ hainlerin duruşmalarını takip edenlerin adaylıklarıyla ilgili hamleler yapmak, sızdıkları yerlerde kendilerini saklayanları aday yapmak için hareket halinde olanlar…” ifadelerini kullanarak eleştiride bulundu.

Açıklamasının devamında Külünk, Şanlıurfa’nın stratejik bir il olduğunu belirterek, siyasetin şehrin nüfus yapısını doğru okuyamadığını savundu.  Ankara merkezli aday belirleme süreçlerini eleştirerek sokaktan kopuk hareket eden adayların, şehir için risk oluşturabileceğini dile getirdi. Ayrıca, Şanlıurfa’da halkın masa başında belirlenen adaylara tepkili olabileceğini ve seçimlerin stratejik bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Külünk, Yeniden Refah Partisi’nin güçlü bir isimle çıkması durumunda, Şanlıurfa’nın terör örgütlerinin siyasi etkisi altına girebileceği uyarısını yaparak, yerel dinamiklere dikkat çekti.

Külünk, paylaşımının devamında “Şanlıurfa en stratejik illerimizden birisi. Şanlıurfa’da eğer yakın gelecek tarihi, şehrin nüfus yapısı üzerinden sağlıklı bir şekilde okunmaz ve de gereken tedbirler yarına bırakılarak bugünden alınmaz ise Şanlıurfa bugüne kadar koruduğu bütüncüllüğünü, bugüne kadar var olan yapısını korumakta güçlük çekecektir” ifadelerini kullanarak, şehrin stratejik önemine vurgu yaptı.

Külünk paylaşımının devamında şu ifadelere  yer verdi, “Sosyal doku olarak, çok hızlı bir şekilde tepkiye, öfkeye dayalı bir dip dalga geliyor. Üzgünüm siyaset bunu okumuyor, okumamak için de her şeyi yapıyor. Şanlıurfalı kardeşlerimiz nasıl olsa her şartta önlerine konulan adaylara programlarına, vaatlerine bakmadan oylarını verirler. Sonra da kızarlar ya da alkışlarlar diye bakılıyor ve yanılıyorlar. Bu seçimler Şanlıurfa’nın belki de en stratejik seçimi olacak uzaktan takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yine masa başından aday belirlemek için sokaktan kopuk hareket edenleri eleştiren Külünk, “Yine masa başından aday belirlemek için sokaktan kopuk hareket eden, Şanlıurfa’ya ne getireceğine bakmaksızın Ankara’da ofislerde aday belirleme çalışmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızın seyahatlerinde adayları götürüp, sokakta karşılığı var mı?, yok mu? bakmaksızın aday dayatmak, Fetocu hainlerin duruşmalarını takip edenlerin adaylıklarıyla ilgili hamleler yapmak, sızdıkları yerlerde kendilerini saklayanları aday yapmak için hareket halinde olanlar.” ifadelerini kullanarak eleştirilerini sürdürdü.

Açıklamasının tamamında, “Şanlıurfa’da; Akçakale’nin, Ceylanpınar’ın, Birecik’in, Suruç’un, Karaköprü’nün, Haliliye’nin, Eyyübiye’nin, Siverek’in, Hilvan’ın, Viranşehir’in, Bozova’nın, Halfeti’nin, Harran’ın sokaklarında karşılığı olmayan, masa başında belirlenmiş bir adayla yola çıkıp Bu adayı Şanlıurfalılara dayatmaya kalkarsanız hiç ummadığınız fotoğrafla karşılaşırsınız. Yeniden Refah Partisi güçlü bir isimle çıkarsa Şanlıurfa’da, Şanlıurfa’yı, Şanlıurfa’nın sokaklarından habersiz sizlerin sayesinde götürür terör örgütünün siyasi uzantısına teslim edersiniz!” şeklinde sert ifadelerle uyarılarda bulundu.