Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Merakla bekleniyordu: İşte ABD enflasyon verisi

Heyecanla beklenen ABD enflasyon verileri sonunda duyuruldu. Dün TSİ 16:30’da yayınlanan bu veri, piyasada öngörülen rakamların altında gerçekleşti. Peki, ABD’deki yıllık ve aylık enflasyon oranları ne yönde?

Heyecanla beklenen ABD enflasyon


ABD’de beklenen enflasyon verileri sonunda açıklandı. Enflasyon oranları, analistlerin beklentilerinin altında geldi.

ABD Ekim ayı enflasyon verileri, piyasaların yakından takip ettiği bir gelişmeydi. Beklenenin aksine, TÜFE’nin Ekim ayında aylık yüzde 0,1 ve yıllık yüzde 3,3 artması beklenirken, açıklanan veriler bu tahminlerin altında kaldı ve piyasalarda dalgalanmalar meydana geldi.

İŞTE ABD’DE TÜFE-ÜFE ORANLARI

Yapılan açıklamaya göre, ABD’de tüketici fiyatları yıllık bazda Ekim ayında yüzde 3.7 seviyesinden yüzde 3.2’ye geriledi. Piyasalardaki beklenti ise yıllık enflasyonun yüzde 3.3’e düşmesi yönündeydi. Ayrıca, aylık bazda tüketici fiyatlarında bir artış görülmediği belirtildi. Ekonomistler, aylık tüketici fiyatlarının yüzde 0.1 artmasını bekliyordu.

Daha önceki verilere göre, Eylül ayında ABD’de TÜFE oranı beklentilerin üzerinde yüzde 0,4 artarak açıklanmıştı. Bu rakam, beklentilerin yüzde 0,3 artması yönündeydi. Yıllık TÜFE ise yüzde 3,7 olarak kaydedilmişti. Bugün açıklanan veriler, piyasalarda dikkatle izlenen enflasyon trendindeki değişimleri gösteriyor.