Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meksika’da gündemi sarsan “Uzaylı Fosili” iddiası: İşte gerçekler

Meksika Kongresi’nde gerçekleşen bir oturum, gazeteci ve ufolog Jamia Maussan’ın, uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği fosilleri sergilemesiyle gündeme geldi.

Meksika Kongresi'nde gerçekleşen bir


Meksika basınına yansıyan haberlere göre, Maussan, Kongre’de yaptığı ifadede, Peru’nun Cusco şehrinde bulunan ve uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği iki fosili kamuoyuna sergiledi. Fosiller, camekanlı bir tabut içinde sunuldu.

FOSİLLER 17 MİLYON YIL ÖNCESİNE AİT

Maussan, bu “mumyalanmış fosillerin insana ait olmadığını” iddia ederken “Onlar, dünyasal evrimimizin bir parçası olmayan, insan olmayan varlıklardır. Onlar bu şekilde yok olduktan sonra başka bir evrimi olmayan varlıklar. Karbon-14 yaş hesaplama yöntemiyle analizini gerçekleştiren Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi’ne göre, bu canlılar yaklaşık bin yaşındadır. Bunlar uzay gemilerinden çıkarılan varlıklar değildir. Daha ziyade diatom madenlerine gömülmüş varlıklardırlar. Diatom toprağı, 17 milyon yıl öncesine ait fosillerdir.” şeklinde konuştu.

Maussan, ayrıca ABD’li ve Meksikalı yetkililere, UFO’lara ait olduğunu iddia ettiği bazı videoları da gösterdi. Oturum sırasında, söz konusu fosillere ait X-ray görüntüleri de sergilendi ve içlerinde “yumurtalar” olduğu iddia edildi.

Jamia Maussan’ın sunumu, Meksika’da ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ancak ufolog daha önce Peru’da 2017 yılında bulunan bazı mumyalanmış fosillerin de “uzaylılara ait” olduğunu savunmuş, ancak yapılan incelemelerde bu fosillerin insana ait olduğu sonucuna varılmıştı.