Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB son dakika duyurdu: Okullar 1 gün tatil olacak!

Yeni yıla coşkuyla giren öğrenciler için müjdeli haber geldi! 2024 yılının ilk günü, yani 1 Ocak Pazartesi, Türkiye genelinde resmi tatil olarak ilan edildi.

Yeni yıla coşkuyla giren


Yeni yıl heyecanıyla birlikte, öğrencilerin merakla beklediği 1 Ocak Pazartesi günü, resmî tatil kapsamında okulların kapalı olacak.  Türkiye’de resmî tatil günleri takvimine göre, 1 Ocak 2024 Pazartesi günü, yılın ilk resmî tatili olarak belirtildi.

Bu kapsamda, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri  için pazartesi günü derslerin olmayacağı bir gün olarak planlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının tatil olduğu bugünde, öğrenciler keyifli bir ara tatilin tadını çıkarabilecekler.

2024 yılında resmî tatil günleri arasında  yer alan 1 Ocak Pazartesi günü, yeni yılın ilk gününde aynı zamanda ulusal çapta bir tatil havasını da beraberinde getirecek. Öğrencilerin yanı sıra aileler de bugünü planlarını yaparak değerlendirebilecekler.

Yılbaşı coşkusunun ardından, öğrencilerin birinci dönem yorgunluğunu atabilecekleri bu resmî tatil gününde, tatil planları yapmak için güzel bir fırsat sunulmuş olacak.