Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Marketlerde yeni dönem! Artık zorunlu oldu

Son yıllarda artan Çölyak hastalığına karşı Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık zincir marketlerde glütensiz ürünleri zorunlu hale getirildi.

Son yıllarda artan Çölyak


Zincir marketlerde özellikle çölyak hastaların beslenme tedavisi gerektiren hastalıklara yönelik gıda ürünü satışı zorunlu hale geldi. Kararla birlikte zincir marketler, glütensiz ürünler başta olmak üzere, ihtiyaca yönelik özel reyonlar açacak.

Çölyak Vakfı’nın Ticaret Bakanlığı ile gerçekleştirdiği temasların olumlu sonuçlanmasıyla birlikte zincir marketlerde tıbbi beslenme tedavisi gerektiren hastalıklara yönelik gıda ürünü satışı zorunlu hale geldi.

Son yıllarda artan Çölyak hastalığına karşı Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık zincir marketlerde glütensiz ürünleri zorunlu hale getirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından, zincir marketler, glütensiz ürünler başta olmak üzere, ihtiyaca yönelik özel reyonlar açarak önemli bir eksiğin karşılanmasına katkı sunacak. Çölyak hastalarını ve glüten intoleransına sahip kişileri da yakından ilgilendiren kararla birlikte glütensiz un, ekmek ve atıştırmalık çeşitleri artık daha çok sayıda tüketiciye ulaşabilecek.