Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mağdur çiftçilere ödemeler başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Afet Mağduru Kayısı Üreticilerine 1 Milyar 60 Milyon Lira Hasar Ödemesi Yapıldığını Açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı


Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde meydana gelen afetler nedeniyle zarar gören kayısı üreticilerine yönelik önemli bir adım attı. Yumaklı, 1 Nisan-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 1 milyar 60 milyon lira tutarında hasar ödemesi yapıldığını duyurdu.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İyi günde, kötü günde her daim yanınızdayız. Afetlerden zarar gören kayısı üreticilerimize 1 Nisan-22 Eylül tarihleri arasında 1 milyar 60 milyon lira hasar ödemesi gerçekleştirdik. Üreticilerimizin emeğine ve alın terine sahip çıkıyor, tarımsal üretimi sigorta altına alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yumaklı, bu ödemelerin, kayısı üreticilerinin ekonomik sıkıntılarını hafifletmeye yönelik bir adım olduğunu ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere destek olma misyonunun bir yansıması olduğunu vurguladı.