Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar

KYK yurt sonuçları açıklandıktan sonra, bir yurda yerleşemeyen adaylar için merakla beklenen 2023 KYK yurt yedek sonuçları da sonunda açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, bu konuyla ilgili olarak “Her hafta iki gün boyunca yedekleri açıklamaya devam edeceğiz.” açıklamasını yapmıştı. Peki, 18 Eylül 2023 KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı ve sonuçlara nasıl ulaşabilirsiniz?

KYK yurt sonuçları açıklandıktan


GSB YURTLARI 1.YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI BELLİ OLDU!

Bakan Bak açıklamasında, pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün yedek yerleştirme sonuçlarını açıklayacaklarını bildirirken öğrencilerin bu sonuçları da yine e-devlet üzerinden takip edebileceklerini duyurmuştu.

KYK yurt başvuru sonuçlarının ilk aşaması 13 Eylül Çarşamba günü erişime açılmıştı. Şimdi ise sıra yedek yerleştirmelerde.

KYK 1. yedek yurt sonuçları 18 Eylül Pazartesi günü açıklandı.

Son kayıt tarihi ise 20 Eylül 2023 saat 23.00’a kadar sürecek.

KYK YEDEK YURT YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

GSB yurt başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden erişime açılıyor. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sonuçlarını öğrenebilecekler. KYK yurt yerleştirme sonucu ekranında kazanılan yurt ve kayıt tarihleri gibi önemli bilgiler yer alacak.

  • KYK YEDEK YURT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Yedek yerleştirmeler, önümüzdeki haftalarda da her pazartesi ve perşembe günleri devam edecek. Başvuru sonuçlarına https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama adresinden erişebilirsiniz.

İLK KAYIT ÜCRETİ ÖNEMLİ!

Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkacaktır. Bu ücreti süresi içerisinde ödemeyen öğrencilerin yurt hakkı geçersiz sayılacaktır.