Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurban Bayramı’nda eğlencenin adresi ” Urfa sıra geceleri” oldu

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yoğun olarak tercih edilen İnanç ve kültür turizminin önemli mekanlarından biri olan Şanlıurfa’da, geceyi kent merkezinde geçirmek isteyenler sıra gecelerinde doyasıyla eğlenme imkânı buluyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

İnanç ve kültür turizminin önemli mekanlarından biri olan ve 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Şanlıurfa, doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihi eserlerinin yanı sıra konuk evlerinde düzenlenen sıra geceleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil olanağı sunmaya devam ediyor.

Sahip olduğu güzellikler ve huzur ortamı sayesinde her dönem yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen “peygamberler şehri” Şanlıurfa, Kurban Bayramı tatilinde de özellikle yerli turistlerle hareketli bir dönem geçiriyor.

Kente gelen yerli ve yabancı turistler Hazreti İbrahim’in doğduğu ve dönemin hükümdarı Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen Balıklıgöl Yerleşkesi, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müze Kompleksi, şehre 18 kilometre uzaklıkta bulunan Göbeklitepe kazı alanı, Hz. Eyüp’ün çile çektiği makam olarak kabul edilen mekan, konik kubbeli evleri ve farklı mimarisiyle tarihi Harran ilçesi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Halfeti, Bozova ile Birecik ilçelerini görme imkanı buluyor.

Geceyi kent merkezinde geçirmek isteyenler ise yöresel müziklerin sunulduğu Şanlıurfa’yla özdeşleşen ünlü “sıra geceleri” ne katılıp, lahmacun, kebap, çiğ köfte ve şıllık tatlısı gibi yöresel yemekleri tadıyor.

Ziyaretçiler, yöresel müzikler eşliğinde dilediklerince eğlenme imkanı elde ediyor.