Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kredi kartına taksit kalkıyor mu? Kart limiti düşürülecek mi?

Son günlerde artan harcamalar karşısında kredi düzenlemesi geliyor. Kredi kartlarına yönelik düzenleme beklentisi artıyor. Düzenlemenin nasıl olacağı bilinmiyor ancak finans çevreleri bazı alternatifler üzerinde duruyor.

Son günlerde artan harcamalar


Kredi kartı kullananları ilgilendiren haber! Kredi kartlarına yönelik düzenleme beklentisi giderek artıyor. Düzenlemenin nasıl olacağı henüz netlik kazanmasa da finans çevreleri bazı alternatiflerin üzerinde duruyor. Taksit sınırlaması da konuşulan konular arasında.

Son zamanlarda finans çevrelerinde kredi kartlarına yönelik düzenlemelerin beklendiği konuşuluyor. Henüz net bir düzenleme planı olmasa da bazı alternatifler üzerinde duruluyor.

Bu önlemler arasında karta taksit sınırlaması, asgari ödeme tutarlarının artırılması, kart limitlerinin düşürülmesi, kredi kartı faiz oranlarının yükseltilmesi, ödeme alışkanlıkları zayıf olanlara ek önlemler getirilmesi, yüksek limitli harcamalara kısıtlama getirilmesi ve lüks tüketime dayalı kredi kartı harcamalarına limit konulması bulunuyor.

HABER MERKEZİ