Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÖİ aktörleri tek bir platformda buluşacak

Kamu Özel Sektör İş Birliği Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Eyüp Vural Aydın: “(İstanbul KÖİ Haftası) İşbirliği ve ortaklıklar başlatmak için küresel bir fırsat sunuyor”

Kamu Özel Sektör İş


İstanbul PPP Kamu Özel Sektör İş Birliği (KÖİ) Haftası, 50’den fazla ülke temsilcisiyle 5–8 Mart’ta 8’inci kez düzenlenecek.

Kamu Özel Sektör İş Birliği Araştırma Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre,KÖİ alanında, dünyanın en itibarlı etkinliği olarak gösterilen İstanbul PPP (KÖİ) Haftası, 50’den fazla ülkeden profesyonelin katılımıyla, 5-8 Mart’ta toplanacak.

2015’ten bu yana, Kamu Özel Sektör İş Birliği Araştırma Merkezi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu ile düzenlenen etkinliğin 2024 mottosu; PPP: Global Greener Growthful (KÖİ: Küresel, Çevreci, Büyüyen) oldu.

50’den fazla ülkenin katılım bildirmesiyle, rekor katılımcı sayısına ulaşacak hafta çerçevesinde, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, firma yetkilileri, akademisyenler, öğrenciler ve sektör profesyonelleri yanı sıra; altyapı firmaları, uluslararası kurumlar ve mega proje temsilcileri olmak üzere 300’den fazla davetli KÖİ modelini tartışacak.

Açıklamada İstanbul PPP Haftası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kamu Özel Sektör İş Birliği Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Eyüp Vural Aydın, İstanbul KÖİ Haftası’nın, her geçen yıl artan katılımcı sayısıyla, tüm dünya için önemli bir buluşma noktası olduğunu belirterek, “İstanbul KÖİ Haftası, dünyanın dört bir yanından KÖİ alanındaki aktörleri, tek bir platformda açık diyalog içinde buluşturarak, modeli birlikte tartışmak, iyi uygulamaları paylaşmak, mevcut koşulları değerlendirmek, işbirliği ve ortaklıklar başlatmak için küresel bir fırsat sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl ilk defa İstanbul KÖİ Ödülleri’nin başlatılacağı etkinlikte global proje çağrısı yapılacağını açıklayan Aydın, özellikle COP28 sonrası; altyapı, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve küresel ısınma gibi konuların ana gündem maddeleri olacağını aktardı.