Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kış kapıda: Uzmanlardan sert kış uyarısı

Yaz tatilinin sona ermesi ve okulların açılmasıyla birlikte birçok kişi kış mevsimine hazırlıklı olmanın yollarını aramaya başladı. Özellikle meteoroloji uzmanları, önümüzdeki Ekim ayının sert bir kış mevsimine işaret ettiğini belirtiyor.

Yaz tatilinin sona ermesi


Eylül ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde gözler Ekim ayına çevrildi. Meteoroloji uzmanları, özellikle Ekim ayının ilk haftasında sıcaklıklarda ani düşüşler beklendiğini ifade ediyor. Mevsim geçişinin hızlı bir şekilde yaşanmasıyla birlikte sıcaklıkların 20 derecenin üzerinden birden 10 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ekim ayının ortasından itibaren ise daha sert bir kışın kapıda olduğu tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR HIZLA DÜŞECEK…!

Uzmanlara göre sıcaklık düşüşü hızla devam edecek ve kısa süre içinde 5 dereceye kadar gerileyebilir. Özellikle doğu bölgelerde sert bir mevsim geçişi yaşanması ve yüksek rakımlı bölgelerde kar kalınlığının artması bekleniyor.

OKULLAR TATİL OLABİLİR

Meteoroloji uzmanları, Ekim ayının son haftasına özellikle dikkat çekiyor. Rusya ve Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava dalgalarının Türkiye’ye eş zamanlı olarak ulaşacağına dikkat çekiyorlar. Bu durum, bazı bölgelerde uzun süreli kar yağışlarının olabileceği ve okulların bir haftaya kadar tatil edilebileceği anlamına geliyor. Kış mevsiminin hazırlıkları da bu doğrultuda yapılmalı.