Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kasım Gülpınar AK Partide istifa etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen AK Parti MKYK Üyesi Kasım Gülpınar’ın partisinden istifa ettiği öne sürüldü. Gülpınar’ın istifa sebebinin, AK Parti’nin Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanı Zeynel Abidin Beyzagül’ün yeniden aday göstermesi olduğu belirtildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı


Gülpınar’ın istifasını noter aracılığıyla gönderdiği ve Salı günü (yarın) yeni yol haritasıyla ilgili bir açıklama yapacağı öne sürüldü. Urfa’dan 3 dönem milletvekili olarak seçilen ancak son seçimlerde aday olmayan Kasım Gülpınar, 10 Nisan 2023’te Erdoğan’ın danışmanı olarak atanmıştı. Atama yazısında şu ifadeler kullanılmıştı: “Partimiz politikalarının geliştirilmesinde danışmanlık hizmet ve fonksiyonunun sağlayacağı katkının önemli bir yeri bulunmaktadır.

Bu amaçla tarafımdan belirlenecek ve uzmanlık alanınıza uygun konularda çalışmalar yapmak üzere, Parti Tüzüğümüzün 145’inci maddesi uyarınca Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktasınız. Bilgi edinmenizi ve gereğini rica eder, yapacağınız çalışmalarda başarılar dilerim.” Kasım Gülpınar 20 Eylül 1969 yılında Siverek, Şanlıurfa’da doğan Türk iş insanı, siyasetçi ve TBMM 24-25-26-27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa milletvekilidir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek yükseköğrenimini tamamlamıştır.