Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Cevheri istifa etti!

Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Cevheri, Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin tutarsız tavrı ve kulübü sahiplenmemesi nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Bu beklenmedik gelişme, Şanlıurfa spor camiasında büyük şok yarattı.

Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı


Şanlıurfa’da spor camiasında şok etkisi yaratan bir gelişme yaşandı. 

24 Haziran’da yapılan kongrede Karaköprü Belediyespor başkanlığına seçilen Murat Cevheri, görevinden ayrılma kararını açıklayarak önemli açıklamalarda bulundu.

Cevheri, istifasını gerekçelendirirken, Belediye Başkanı Çiftçi ile defalarca görüşmesine rağmen, takıma karşı herhangi bir sahiplenme ve destek göremediğini ileri sürdü. Bu durumun, 2. Lig’de mücadele eden bir takım için kabul edilemez olduğunu vurgulayan Cevheri, hayal kırıklığı yaşadığını ve üzüntüsünü dile getirdi.

Cevheri, istifasını şu sözlerle duyurdu:

“31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisinden Karaköprü Belediyesi encümen üyesi seçildim. Seçimin akabinde Şampiyon olarak 2. Lige yükselen Şanlıurfa’nın şirin ilçesi Karaköprü Belediyespor’un sahipsiz kalmaması anlamında bu güzide kulübe başkan adayı oldum. Çok değerli arkadaşlarımızla yapılan 3. Olağanüstü kongrede başkanlığı üstlendim. 

Karaköprü Belediyespor’a hizmet edip, daha iyi yerlere getirme anlamında gövdemizi taşın altına koyarken, Belediye başkanımız Sayın Nihat Çiftçi’nin tutarsızlığı ile karşılaştım. Kendisi ile defalarca görüşmemize rağmen, Aradan geçen süre zarfında takımı en ufak bir sahiplenme ve destek anlamında herhangi bir düşüncesi olmadığına inandım. 

Türkiye’de bir çok ilin hayali olan 2. ligde bulunmaya düşman zihniyet ile bir arada yaşamanın üzüntüsünü yaşarken, inanılmaz bir hayal kırıklığını da bir arada yaşamanın acısını hissettim. 

Çok büyük hayaller ile başladığımız, serüvenimize önümüzdeki engelin Sayın Nihat Çiftçi olduğunu gördüm. 

Memleketin umutlarının, hayallerinin çalınmasına göz yumamazdım. 300 Bin nüfuslu bir ilçenin 2. Lige çıkmış bir takımının umutlarının çalınması beni ziyadesiyle üzmüştür. 

Spora ve sporcuya bakış açısının çok kötü olduğunu, Karaköprü Belediyespor’u küme düşürme çabası içinde hatta kapatma düşüncesi olduğunu gördüğümden dolayı çok sevdiğim Karaköprü Belediyespor Kulüp başkanlığında İstifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte Karaköprü Belediyespor kulübüne başarılar dilerim.”