Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnşaatı biten okul açılmadı, veliler isyan etti

İnşaatı bitmesine rağmen açılmayan okula isyan eden veliler “Çocuklarımız başka bir okulda 60-70 kişilik sınıflarda ders görüyor” dedi.

İnşaatı bitmesine rağmen açılmayan


Şanlıurfa Haliliye ilçesi konuklu Mahallesi’nde bulunan 506 8 sokakta ilkokul ve ortaokulun inşaatının bitmesine rağmen açılmaması velileri isyan ettirdi. Öğrenciler, okulun açılmamasından dolayı Konuklu İlkokulunda ve Konuklu İmam Hatip ortaokulunda 60-70 kişilik sınıflarda eğitim-öğretim görüyor. Veliler, çocuklarının gittiği okuldaki kalabalık nedeniyle yaşanan kargaşadan dolayı tepkili. Veliler, okulun ikinci eğitim öğretim döneminde açılmasını talep ediyor.

60-70 KİŞİLİK SINIFLARDA EĞİTİM
Gazetemize konuşan Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özkılıç mahallemizde 3 aydır okulun inşaatı bitmesine rağmen hala açılmadı çocuklarımız 2 kilometre ötedeki konuklu ilkokul ve konuklu İmam Hatip ortaokulu’na gitmekte kış günlerinde yağmur çamur mesafe’den dolayı öğrencilerimiz çok mağdur olmakla birlikte geçen yıl yaşanan servis kazası ile bu yıl yaşanan okul Uzak olmasından kaynaklanan okula gidemeyen bir öğrencimizin vefat etmesi bizi derinden üzmüştür bir an önce inşaatı bitmiş olan bu iki okulun açılması gerekmektedir. Hem Şanlıurfa valiliği’nin hem de Şanlıurfa il milli eğitim müdürlüğü’nün bir an önce konuya müdahil olmasını önemle arz ve rica ederiz.

OKULA GELİŞ GİDİŞ BİR SAATTEN FAZLA’
okula gidişlerinin en az yarım saat olduğunu söylüyor.

sözlerine şöyle devam etti: “Bizim çocuklarımız daha birinci sınıf öğrenciler. Nasıl yorulduklarını biz görüyoruz. Çocuklar yoruluyorlar, çok küçükler. Karda kışta okula geliş gidişleri bir saatten fazla. Sınıflarda en az 60 öğrenci var. Sıralarda 3’er 3’er oturuyorlar. Nasıl eğitim alıyorlar bundan bile şüpheliyim. Bizim gördüğümüz okul bitmiş, açsalar biz de bu sıkıntıyı çekmeyiz.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak‘dan Açıklama Beklenmektedir.