Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hakim Savcı Yardımcılığı sınav tarihleri belli oldu!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakim Savcı Yardımcılığı sınavının 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,


Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul’daki temaslarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve Bin Hakim Savcı Yardımcılığı sınavının aralık ayında düzenleneceğini belirtti.

Bakan Tunç, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Yargımızı güçlendirmemiz, adalete güveni sağlamamız, daha da yukarılara taşımamız ve yargıdaki geçikmeleri en aza indirmemiz, vatandaşlarımızın yargı hizmetlerinden hızlı, adil ve etkin bir şekilde yararlanabilmesi için çalışmalarımızı kesintisiz devam ettiriyoruz.

3 YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAKLAR

Bu bağlamda, teknolojinin yargının hizmetlerine sunulmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca, hakim ve savcılarımızın sayısını ve niteliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız da sürüyor. Bin Hakim ve Savcı alımı ile ilgili sınav, 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sınavı kazanan hakim savcı yardımcıları, 3 yıl boyunca hakim savcı yardımcısı olarak görev yapacaklar.”

Hakim Savcı Yardımcılığı sınavı, adaylar arasında büyük bir öneme sahip ve yargı sistemine katkıda bulunmak isteyenler için kritik bir adım. Bu sınav, yeni hakim ve savcıların yetiştirilmesi ve yargı sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlayacak.