Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GSB Seyahatsever projesi başvuruları başladı

GSB tarafından hayata geçirilen Seyahatsever projesi için başvurular başladı. Öğrencilerin yaz dönemini dolu dolu geçirebilmesi ve Türkiye’de görmedikleri illeri gezip, görebilmesi için KYK yurtları 8 Temmuz-25 Ağustos 2024 tarihleri arasında gençlere ücretsiz olacak. Peki, 2024 GSB Seyahatsever başvurusu nasıl yapılır? İşte detayları…

GSB tarafından hayata geçirilen


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere  Şanlıurfa dahil 81 ildeki Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sunan Seyahatsever projesi için başvuruların başladığını duyurdu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençler arasında çok popüler olan ve talep gören Seyahatsever projesi için başvuruların alındığını bildirdi.

Bakan Bak, sosyal medya hesabından “Seyahatsever ile Hazırlıklar Başlasın, Rota Oluşturulsun!” başlığıyla yaptığı paylaşımda, “Gençlerimiz GSB Yurtları’nda 5 gün ücretsiz konaklayacak, ülkemizin eşsiz güzelliğini keşfederek unutulmaz  bir yaz geçirecek.” ifadelerini kullandı. 

SEYAHATSEVER PROJESİ 8 TEMMUZ’DAN 25 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK
Seyahatsever projesi kapsamında deprem bölgesi hariç illerdeki 1 kız ve 1 erkek yurdu yaz döneminde gençlerin hizmetine tahsis edilecek. 

Projeden faydalanmak isteyen 18-30 yaş arasındaki gençler, 444 0 472 (ALO GSB) numaralı çağrı merkezini en az bir gün öncesinden arayıp rezervasyon yaptırarak diledikleri ildeki GSB yurtlarında 5’er gün süreyle ücretsiz konaklayabilecekler. Proje, 8 Temmuz’dan 25 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Proje ile detaylı bilgilere seyahatsever.gsb.gov.tr adresinden de ulaşılabilecek.