Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Garanti BBVA Mobil’de “Ödeme İste” özelliği devrede

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çağrı Süzer: “Bu özellik sayesinde müşterilerimiz, bekledikleri bir ödeme varsa ya da nakde ihtiyaç duyduklarında, tanıdıklarının Garanti BBVA veya başka bankalarda bulunan hesaplarına para transferi talebinde bulunabiliyor”

Garanti BBVA Genel Müdür


Garanti BBVA, mobil uygulamasında “Ödeme İste” özelliğini devreye aldı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, bireysel ve şahıs firması müşterilerinin ödeme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yürütülen projeyle, “Ödeme İste” özelliğini Garanti BBVA Mobil ve İnternet üzerinden hayata geçirdi. Bu özellikle, müşteriler, bu kanallara giriş yaparak ödeme alma talebi oluşturabiliyor, bekleyen ödeme isteklerini görüntüleyebiliyor ve gelen talepleri kabul ederek, para transferini gerçekleştirebiliyor.

Talep edilen ödeme isteklerinin görüntülenebilmesi ve ödemelerin gerçekleşebilmesi için de Garanti BBVA Mobil’de profil ve ayarlar sekmesinin altında yer alan ürün tercih ayarlarından “ödeme isteği tercihi” ayarlarının açık olması gerekiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çağrı Süzer, “Ödeme İste” özelliğinin taraflar arasındaki transfer işlemlerini kolaylaştırmak adına hazırlandığını, ve para istemenin yeni ve alternatif bir yolu olarak öne çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu özellik sayesinde müşterilerimiz, bekledikleri bir ödeme varsa ya da nakde ihtiyaç duyduklarında, tanıdıklarının Garanti BBVA veya başka bankalarda bulunan hesaplarına para transferi talebinde bulunabiliyor. Tanıdığı kişinin hesap bilgilerini girerek ödeme isteğini başlatıyor ve karşı taraf kabul ettiği takdirde ödeme FAST ile kendilerine iletiliyor. Örneğin harçlık isteme, acil nakit ihtiyacı ya da beklenen ödemeler gibi durumlarda dijital kanallarımızdan kolayca para transferi talep edebiliyorlar. Garanti BBVA olarak, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.”