Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

G20 Liderler Zirvesi devam ediyor: Ekonomik reformlar ele alınıyor

G20 Liderler Zirvesi Hindistan’ın ev sahipliğinde devam ediyor. Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil ettiği zirvenin ana teması, “Tek Yeryüzü, Tek Aile, Tek Gelecek”. Zirve kapsamında liderler kapsamlı küresel ekonomik reformları ele alıyor.

G20 Liderler Zirvesi Hindistan'ın


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 G20 Liderler Zirvesi kapsamında, Hindistan bağımsızlık hareketinin öncü lideri Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen zirvenin ikinci gününde G20 ülkelerinin liderleriyle birlikte Rajghat Anıt Mezarı’na ziyarette bulundu.

Anıtın girişinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi tarafından karşılanan Erdoğan, anıta çelenk bıraktı.

Gandhi’nin en sevdiği ilahilerin dinletildiği ziyaretin ardından Erdoğan ve diğer liderler, zirvenin gerçekleştiği Bharat Mandapam Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin “Tek Gelecek” başlıklı üçüncü oturumuna katılacak. Zirvenin üçüncü oturumuna iştirak edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapması bekleniyor.

Gün içerisinde Yeni Delhi Liderler Bildirisi’nin kabulü, kapanış oturumu ve dönem başkanlığı devir-teslim töreni gerçekleştirilecek.

Erdoğan zirve kapsamında düzenlenecek olan uluslararası basın toplantısına da katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve kapsamında dünya liderleriyle de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve Güney Kore liderleriyle görüştü.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile Dünya Bankası Başkanı Banga’yı kabul eden Erdoğan Meksika, Endonezya, Güney Kore ve Avustralya liderleriyle de biraraya geldi.

Kaynak: Anadolu Ajansı – AA