Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filenin Sultanlarından önemli galibiyet! Olimpiyat elemelerine hızlı başlangıç

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları elemeleri B Grubu’ndaki ilk maçında Porto Riko’yu 3-0 mağlup ederek önemli bir başlangıç yaptı.

Türkiye A Milli Kadın


Son Avrupa şampiyonu Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için mücadele ettiği ilk eleme maçında güçlü rakibi Porto Riko karşısında üstün bir performans sergiledi. Karşılaşmaya zorlu bir başlangıç yapmalarına rağmen ilk seti 25-19 kazanan milli takım, sonraki setlerde de rakibine üstünlük kurarak 25-16 ve 25-14’lük setlerle galip geldi.

Müsabakada Filenin Sultanları’ndan Ebrar Karakurt 16, Vargas ise 15 sayı üreterek takımlarının zaferinde büyük rol oynadılar.

İLK 2 SIRAYI ALAN OLİMPİYATLARA KATILACAK

Elemeler boyunca Türkiye, ev sahibi Japonya ve dünya 5’incisi Brezilya’nın yanı sıra Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile yarışacak. Grup maçlarının ardından “ilk 2” sırayı alan ülkeler, Paris Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecekler.

Ay yıldızlılar, elemelerdeki ikinci maçlarını yarın Bulgaristan ile oynayacaklar. Olimpiyat elemeleri, Çin, Japonya ve Polonya’da toplam 24 takımın katılımıyla gerçekleşiyor. Gruplar ve maçlar şu şekilde:

A Grubu (Çin) takımları: Çin, Kanada, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Hollanda, Sırbistan, Ukrayna

B Grubu (Japonya) takımları: Japonya, Türkiye, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin, Peru

C Grubu (Polonya) takımları: Polonya, Kolombiya, Almanya, İtalya, Güney Kore, Slovenya, Tayland, ABD.

Türkiye’nin başarılı performansı ve galibiyeti, voleybol severleri umutlandırırken önümüzdeki maçlara daha fazla heyecanla bakmalarına neden oldu.