Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fergio House nedir? Soruşturma başlatıldı

Son günlerde gündemi sarsan Fergio House, yaptığı müstehcen yayınlarla dikkatleri üzerine çekti. Yurttaşlar, Fergio House’un ne olduğunu ve neden soruşturma açıldığını merak ediyorlar.

Son günlerde gündemi sarsan


Fergio House Nedir?

Büyükçekmece’de bulunan bir villada gerçekleşen yılbaşı partisi ve ardından sosyal medyada paylaşılan müstehcen içeriklerle gündeme gelen Fergio House, tanınmış bir grup tarafından kullanılan bir isim olarak biliniyor.

Neden Soruşturma Açıldı?

Son günlerde yapılan müstehcen yayınlar ve büyük bir partinin ardından İstanbul polisi, ‘Fergio House’ adlı villada gerçekleştirilen etkinliğe katılanları gözaltına aldı. Operasyon sonrasında, Fergio House’un kurucusunun mimar Ferhat G. olduğu ve kimliğini gizlemek için maske kullandığı ortaya çıktı.

Bakanı Ali Yerlikaya, Fergio House üyelerinin “Kafes 26” operasyonu kapsamında gözaltına alındıklarını duyurdu.

Yerlikaya, X hesabından şu mesajı paylaştı;

“Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Müstehcenlik suçlarıyla mücadele kapsamında İstanbul merkezli ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-26” Operasyonunda “Fergio House” isimli sosyal medya hesabı üzerinden müstehcen içerikli videolar paylaşan şüpheli yakalandı Halkımızın Milli ve Manevi Değerlerini Aşağılayanlara, Huzurunu Kaçıran Suç Odaklarına Göz Açtırmayacağız İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince; Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Kartal, Beyoğlu, Eyüpsultan ilçeleri ile Isparta, Hakkari, Ankara, Gaziantep, İzmir, Konya ve Antalya illerinde toplam adreste eş zamanlı olarak yapılan “KAFES-26” Operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında; İnstagram ve X isimli sosyal medya platformlarında “Fergio House” isimli sosyal medya hesabı üzerinden müstehcen içerikli videolar paylaşan şahısların organize bir şekilde hareket ederek müstehcen içerikli parti yapacakları tespit edildi. Düzenlenen operasyonlarda şüpheli şahıs yakalandı 2 bin adet sahte 100 dolarlık banknota el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Halkımızın Huzurunu Kaçıranları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.”