Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Felaketin bilançosu artıyor: Can kaybı 3 bine yükseldi!

Felaketin bilançosu artıyor: Can kaybı 3 bine yükseldi!

Felaketin bilançosu artıyor: Can


Libya, son günlerde yaşadığı felaketin izlerini silmeye çalışıyor. Daniel Kasırgası’nın yol açtığı şiddetli yağışlar, ülkede büyük bir felakete neden oldu. Yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bini aştı. Libya Başbakanı Abdülhamid Muhammed el-Dibeybe, selden zarar gören bölgelere uluslararası yardım çağrısında bulunurken ülke genelinde 3 günlük yas ilan edildi.

Daniel Kasırgası, Yunanistan’dan sonra Libya’yı vurdu ve ülkeye felaket getirdi. Özellikle Derna, Bingazi, Sousse ve Al-Marj bölgelerinde meydana gelen şiddetli yağışlar sel felaketine yol açtı. Libya’da Ulusal Birlik Hükümeti Sözcüsü Muhammed Hammude, doğu bölgelerinde yaşanan yağışların 40 yıldan uzun süredir kaydedilen en yüksek yağış miktarı olduğunu belirtti.

ÖLÜ SAYISI 3 BİNİ AŞTI

Sel felaketinde can kaybı her geçen saat artıyor. Libya’nın doğusundaki Derne kentinde ölenlerin sayısı 3 bini aştı. Binlerce insan ise hala kayıp durumda.

LİBYA BAŞBAKANI YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Başbakan Dibeybe, selden zarar gören bölgelere yardım çağrısında bulunurken Türkiye’den de Libya’ya yardım malzemeleri ve arama kurtarma personeli gönderilmesi kararlaştırıldı.

ÜLKE GENELİNDE 3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Ülkede 3 günlük yas ilan edilirken, sel bölgelerinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Okullar, iş yerleri ve 4 büyük petrol limanı da kapatıldı. Kasırganın etkilerinin Mısır’da da hissedilmesi bekleniyor.