Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürlüğü suçlulara geçit vermiyor!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinin birçok cadde ve sokağında önleyici hizmet kapsamında Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çarşı Mahalle Bekçileri ve Devriye Ekiplerince koordineli şekilde hırsızlık ve diğer suçlara karşı şok uygulama yaptı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinin birçok

Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezine takviye olarak gönderilen devriye ve bekçiler denetimleriyle suçluların korkulu rüyası haline geldi. İlçenin birçok cadde ve sokaklarında denetim yapan, halk arasında “Gece kartalları” olarak adlandırılan çarşı ve mahalle bekçileri ve devriye ekipleri suçlulara geçit vermiyor.

Eyyübiye ilçe Müdürlüğü bağlı 25 Çarşı ve Mahalle Bekçisi, 3 devriye ekibi ve 1 araştırma ekibinin katılımıyla 20.30 ile 22.00 arasında eş zamanlı “şok” uygulama yapıldı.

320 ŞAHIS SORGULANDI

İlçenin farklı cadde ve sokaklarında 25 Çarşı ve Mahalle Bekçisi, 3 devriye ekibi ve 1 araştırma ekiple gerçekleştirilen uygulamada ekipleri şüpheli şahısları tek tek durdurdu. Şüphe üzerinde durdurulan şahıslar polis ve bekçiler kimlik sorgulaması yaptı. Polis ve bekçiler, 320 vatandaşın Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulamasını yaptıktan sonra adli sicil kayıtlarında aranmasının olup olmadığını inceledi. Polis ve bekçiler tarafından durdurulan şahısların üst araması da yapıldı.

BİR ŞAHSIN ÜZERİNDEN UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Ayrıca şüphe üzerine durdurulan henüz ismi öğrenilemeyen bir şüpheli şahsın üzerinde yapılan aramada bir miktar Eroin maddesi ve çeşitli suç aletleri ele geçirildi. Şüpheli şahsın uyuşturucu madde kullandığı tespit edilirken, olayla ilgili adli sürecin devam ettiği öğrenildi.

Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürü Erdal Türk koordinesinde gerçekleştirilen “şok” uygulama kapsamında vatandaşlar suç ve suçluya karşı duyarlı olmaları yönünde uyarıldı.