Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan müjdeyi verdi: 2 bin 500 liradan 4 bin liraya yükseldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılında üniversite öğrencilerine ödenen kredi ve burs miktarlarına yapılacak zamları açıkladı. Buna göre, lisans öğrencileri için 1250 liradan 2 bin liraya, yüksek lisans öğrencileri için 2500 liradan 4000 liraya yükseltildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin son toplantısının ardından 2024 yılında üniversite öğrencilerine verilen kredi ve burs miktarlarında önemli artışlar açıkladı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Üniversiteli gençlerimize cep telefonu, bilgisayar ve internet sözümüzü geçen hafta yerine getirdik. Kredi almış öğrencilerimizin geri ödemelerinde güncellemeleri sildik ve ana parayı geri ödenmesini temin ettik. Kredi veya burs alan 1 milyon 600 bin öğrencimize 2024 yılı kredi burs rakamı lisans öğrencilerine 2 bin TL’ye yüksek lisans öğrencileri için 4 bin TL’ye doktora öğrenciler içinse 6 bin TL’ye çıkarıyoruz. Emeklilerimize yapacağımız 5 bin TL’lik bir defaya mahsus ödeme önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceğiz. Afetten zarar gören 11 ilimizde 200 bin konutun inşası hızla devam ediyor” dedi.

Kabine toplantısı, İsrail’in Gazze saldırıları, Türkiye’nin “garantörlük” teklifi, bölgedeki gelişmeler, insani yardımların ulaştırılması ve rehinelerin serbest bırakılması süreci ile Merkez Bankası’nın faiz artırımının ekonomiye etkilerinin ele alındığı önemli bir gündemle gerçekleşti. Ayrıca, enflasyon ve fahiş fiyatlarla mücadele önlemleri, faizsiz evlilik kredisi ve BAĞ-KUR prim gün sayısı konuları da kabine toplantısının gündemini oluşturdu.

Bu artışlar, üniversite öğrencileri için ekonomik yükü hafifletmeyi hedefliyor ve gençlerin eğitimlerine daha fazla odaklanmalarını sağlayacak.