Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erbakan ittifak için tarih verdi: Son bir görüşme yapılacak!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ak Parti ile bugüne kadar iki görüşme gerçekleştirdiklerini ve pazartesi yapılacak son görüşmenin ardından ittifak konusunun netlik kazanacağını söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel


Erbakan, “Bizim bu görüşmelerdeki hedefimiz sadece Ankara, İzmir ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde bir ittifak noktasındadır. Eğer bir anlaşma söz konusu olmazsa biz Ankara, İstanbul İzmir’de belediye başkan adaylarımızla seçimlere gireceğiz.” Dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Aylık Olağan İl Başkanları toplantısı öncesi düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

‘Yeniden Refah Partimiz Türkiye’nin 5. Büyük partisi konumuna gelmiştir’

Yeniden Refah Partisi’nin 2023 yılının en çok üye kaydeden partisi olduğunu belirten Erbakan, “Özellikle 2023 yılının son 4 ayında adeta şaha kalkarak yüzde 40 büyüdük ve üye sayımızı 100 binden fazla artırdık. Üye sayımız bugün itibariyle  369.800’e yükselmiştir. Bu rakamlar Yeniden Refah Partimizin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunun ispatıdır.

Yargıtay’ın bu hafta açıkladığı üye sayıları da Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğumuzu göstermiştir. Kısa bir süre içinde MHP ve İyi Parti’yi de geride bırakıp, 3. Sıraya yükselmiş olacağız Allah’ın izniyle…” dedi.

‘31 Martta Allahın izniyle yüzde 20 oy alacağız’

31 Mart Yerel Seçimlerinde 400 binin üzerinde üye hedefiyle gireceklerini ve belediyelerde Milli Görüş iktidarını yeniden tesis edeceklerini kaydeden Erbakan, “Sonraki hedefimiz ise, 2028’deki genel seçimlere doğru emin adımlarla ilerlemek ve 2028’de milletimizi özlemle hasretle beklediği Milli Görüş iktidarı ile buluşturmaktır. 14 Mayıs seçim sonuçları bizim için bir besmeledir, hayırlı bir başlangıçtır. O gün Yeniden Refah Partisi’ni görmezden gelen sözde anket firmaları bile bugün bizi 6-7 bandında gösteriyorsa, bilin ki 31 Mart’ta Allah’ın izniyle yüzde 20 oy alacağız” şeklinde konuştu.

‘Belediyeler borç ve faiz batağında…’

Rantçı, Heykelci ve Örgütçü belediyecilik anlayışlarının belediyeleri ve vatandaşı perişan ettiğini belirten Erbakan , “89 ve 94 seçimleri öncesinde yolsuzluk ve borç batağındaki belediyeler hizmet veremez haldeydi, şehirlerin sokakları çöp çamur ve çukura teslim olmuştu. Ancak 89 ve 94 seçimleriyle işbaşı yapan Millî Görüş belediyeciliği hüküm sürerken, belediyeler laf değil hizmet üretti, milletin tek kuruşu boşa harcanmadı. Sonradan Millî Görüş’ten ayrılıp aynı belediyelerde koltuğa oturan aynı insanlar oldu, ama Millî Görüş bereketi olmadı, olamadı, belediyeleri boğazına kadar borca batırdılar. Dolayısıyla marifetin kişilerde değil, Milli Görüş gömleğinde olduğu ortaya çıktı. Bugün de rantçı heykelci ve örgütçü belediyecilik anlayışları belediyeleri ve vatandaşı perişan etmiştir. Tüm bu belediyecilik anlayışlarının sonucunda belediyeler borç ve faiz batağına saplanmıştır. LGBT organizasyonlarına, belediyeler alet edilecek hale getirilmiştir. Sokakları başıboş köpekler, parkları uyuşturucu çeteleri esir almıştır. Belediyeler, vatandaşa hizmet üreten değil, yandaşa rant üreten kurumlara dönüşmüştür. Çare geçmişte olduğu gibi bugün de Milli Görüştür, Yeniden Refah Partisi olarak 31 Mart’tan itibaren ahlaklı, faziletli, merhametli, liyakatli, dirayetli ve gayretli belediye başkanlarımızla, “Ahlaklı Belediyecilik” anlayışıyla milletimizin yüzünü yeniden güldüreceğiz” dedi.

Türkiye’de çocuklar parasızlıktan öğün atlıyor

Vatandaşın asıl gündeminin ekonomi olduğunu vurgulayan Erbakan, Türkiye’de parasızlıktan öğün atlayan çocuklar olduğunu söyledi:

“Ocak 2005’ten bu yana son 19 senede, yani 228 ayın sadece 8 ayında asgari ücret açlık sınırını aştı.  Bunun sonucu olarak, Türkiye’de çocuklar parasızlıktan öğün atlamak zorunda olduğu gerçeği önümüze çıkıyor. Uygulanan bir ankette ‘Geçen 30 günde yiyecek alacak paranız olmadığı için kaç kere yemek yiyemediniz?’ sorusu sorulmuş. Öğrencilerin yüzde 19,5’i en az bir kere öğün atlıyor. Yani 5 öğrenciden birisi ayda en az bir kere parasızlıktan dolayı yemek yiyemiyor. Türkiye, OECD ülkeleriyle karşılaştırıldığında yüzde 19,2’yle, yiyecek parası olmadığı için son 30 günde en az bir kez yemek yiyemeyen öğrenci oranının en yüksek olduğu ülke konumunda. Hayat pahalılığı ve zam yağmuru artarak devam ediyor. Dünya Bankası’nın küresel gıda enflasyonu sıralamasında Türkiye gıda enflasyonunda gıda dördüncüsü. Yüzde 72’lik gıda enflasyonu ile OECD ülkelerinin 10 katı enflasyona sahip” diye konuştu.

‘Meclis’te İsveç’in NATO’ya girişine ‘hayır’ oyu vereceğiz’

Ülkesinde PKK ve FETÖ’ya kucak açan İsveç’in NATO’ya girmesini uygun bulmadıklarını kaydeden Erbakan, “İsveç, AB’nin terör örgütleri listesinde yer alan PKK’yı terör örgütü olarak nitelendirmesine rağmen örgüte bugüne kadar tam destek vermiştir. Fethullah Gülen Örgütü’ne halen en büyük desteği vermektedir. Bununla beraber yüce dinimize, kitabımız Kur’an’a yapılan saldırılara göz yummuş, destek olmuş bunun da yanı sıra Sn. Cumhurbaşkanımıza yapılan saygısızlıklara da göz yummuştur. İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün uygun bulunduğuna ilişkin yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’na geldiğinde, Yeniden Refah Partisi olarak İsveç’in NATO’ya girişine hayır oyu vereceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İttifak pazartesi netleşecek’

Ak Parti ile yapılan ittifak görüşmelerin ilişkin de konuşan Erbakan, pazartesi günü yapılacak son bir toplantı ile kararlarını vereceklerini belirterek, “Bugüne kadar AK Parti ile iki görüşme gerçekleşti. Bunlarda biri dün akşam AK Parti heyetinin genel merkezimize ziyarette bulunmasıyla gerçekleşti.  Bizim bu görüşmelerdeki hedefimiz sadece Ankara, İzmir ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde bir ittifak noktasındadır. Yani bizim burada herhangi bir ittifak olması halinde dahi diğer il ve ilçelerimizi etkilememektedir. Biz 450 beldede, 900 ilçede ve diğer illerimizde tamamen kendi adaylarımızla kendi logomuzla seçime gireceğiz. Eğer bir anlaşma söz konusu olmazsa biz Ankara, İstanbul İzmir’de belediye başkan adaylarımızla seçimlere gireceğiz” şeklinde konuştu.

2 büyükşehir adayını daha açıkladı

Açıklamaların ardından Genel Başkan Erbakan, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İzzeddin Alkan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Sadıksoy, Bartın Belediye Başkan Adayı Faruk Tutkun, Uşak Belediye Başkan Adayı Erol Korkmaz” olarak iki büyükşehir belediyesi ve iki il belediye başkan adayını açıkladı. İl Başkanları toplantısı basına kapalı olarak devam etti.