Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ENYAKIT’ın elektrikli taşıt tanıma sistemini yaklaşık 2 bin şirket filosu kullanıyor

ENYAKIT’ın elektrikli taşıt tanıma sistemini yaklaşık 2 bin şirket filosu kullanıyor

ENYAKIT'ın elektrikli taşıt tanıma


Türkiye genelinde 2 bine yakın şirket, araç filolarında ENYAKIT’ın elektrikli taşıt tanıma sistemini tercih ederek, sürdürülebilir ulaşımın önünü açıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi olan ENYAKIT, taşıt tanıma sisteminde de öncülüğüne devam ediyor.

Türkiye’nin ilk elektrikli taşıt tanıma sistemi olan “en-ix” teknolojisi sayesinde bireysel kullanıcıların yanı sıra şirketler de araç filolarında maksimum verim elde ediyor.

Zaman ve maliyet tasarrufu sunan teknoloji sayesinde ENYAKIT, araç filolarının en fazla tercih ettiği istasyonların başında geliyor.

– Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi başladı

1 Ocak itibarıyla tüm akaryakıt istasyonlarında, usulsüz fatura kullanımının önüne geçmek amacıyla Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi hayata geçirildi.

Yakıt alan araçların plakalarını otomatik olarak yeni nesil ödeme kaydedici cihaza işleyen sistem, kullanıcı tarafında da pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor.

Türkiye’de ilk elektriklİ şarj istasyonu işletme lisansının sahibi ENYAKIT da bu sistemin elektrikli araçlar alanındaki öncülüğünü üstleniyor.

Dünya ve Türkiye’de ilk kez, ENYAKIT tarafından yaklaşık 1,5 yıl önce hayata geçirilen “en-ix” teknolojisi, taşıt tanıma alanında sunduğu devrim niteliğindeki özellikleriyle kullanıcılarına büyük bir konfor sağlıyor.

Elektrikli araç ekosistemine sağladığı katkılarla öne çıkan ENYAKIT, en-ix teknolojisi sayesinde kart okutma veya mobil telefon üzerinden tanıma sisteminde şarj işlemlerini daha pratik, konforlu ve hızlı hale getiriyor.

ENYAKIT, en-ix teknolojisi ile filo yönetimini kolaylaştırmak adına da bir dizi avantaj sunuyor. ENYAKIT mobil uygulaması ile araç filolarının yönetimi daha etkili hale geliyor.

Uygulama sayesinde şirketler, zamandan tasarruf ederek filo ikmallerini kolaylıkla kontrol altına alabiliyor. İkmal limitlerini kendileri belirleyebilen şirketler, ENYAKIT’ın ödeme ve muhasebe kolaylıklarıyla da avantajlı bir konumda bulunuyor.

– Müşteri sadakat program

ENYAKIT aplikasyonu aynı zamanda müşteri sadakat programıyla da öne çıkıyor.

Şirketler, bu program sayesinde indirimlerden faydalanarak ekonomik avantajlar elde edebiliyorlar.

Elektrikli taşıt tanıma sistemiyle birlikte, şirketler çevresel etkileri azaltıyor ayrıca filo yönetim süreçlerini daha verimli bir şekilde yönetiyorlar.

Bu gelişme, Türkiye’nin sürdürülebilir ulaşım alanındaki önemli adımlarından biri olarak kayda geçiyor.

– “Elektrikli araç kullanımı hızla artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen ENYAKIT Genel Müdürü Tayfun Şenses, ENYAKIT olarak yüksek verimli şarj istasyonları ve geniş ağ sayesinde, enerji dönüşümüne yeni bir heyecan katmaya ve elektrikli araç kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaya devam etiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Gelişen teknolojiyle birlikte, şirketlerin araç filolarında da elektrikli taşıt kullanımının hızla arttığını görüyoruz. Şirketlerin, elektrikli araç filoları için ENYAKIT’ı tercih etmesi de bizi ayrıca gururlandırıyor. Şu anda Türkiye genelinde 2 bine yakın şirket, araç filolarında ENYAKIT’ın elektrikli taşıt tanıma sistemini tercih ederek, sürdürülebilir ulaşımın önünü açıyor. Herkesi en-ix teknolojimiz ile tanışmaya davet ediyor, bu heyecan verici dönüşüme birlikte tanıklık etmeyi istiyoruz.”

– En-ix teknolojisi nasıl çalışıyor?

Kullanıcılar şarj soketini araca taktığı anda, araçla şarj ünitesi arasında bir haberleşme sağlayan “en-ix” teknolojisi devreye giriyor ve araca ait bilgileri alarak otomatik şarj ikmalini başlatıyor.

Bu sayede herhangi bir ödeme kartı ya da QR gibi şarj başlatma seçeneklerine gerek kalmıyor. En-ix teknolojisi, araç tüketimlerini kontrol etme imkanı da sunuyor.​​​​​​​