Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli zammında gelişme: Emekliye ek zam, ek ödeme yapılacak mı?

Emekli maaşlarına yönelik önemli gelişmeler yaşanırken, en düşük emekli maaşı ve zam konuları kamuoyunun yakından takip ettiği konular arasında bulunuyor. Temmuz ayında gerçekleşen zam sonrası emekli maaşları tartışma konusu olurken, uzmanlar ve yetkililer tarafından maaş artışı için iki farklı formül üzerinde durulduğu açıklandı.

Emekli maaşlarına yönelik önemli


Ekonomist Muhammet Bayram, emekli maaşlarındaki iyileştirmeye dair önemli açıklamalarda bulundu. İlk formülün kök maaş üzerinden yola çıkarak, emekli maaşının 10.000 TL’ye yükselmesi durumunda bundan sonraki zamların 10.000 TL’nin üzerine yapılacağını belirtti. İkinci formül ise seyyanen zam önerisi olarak değerlendirildi.

EMEKLİLERE SEYYANEN ZAM GÜNDEMDE Mİ?

Muhammet Bayram, bu konuda Devlet Bahçeli’nin bir çağrı yaptığını ve memurlara verilen 8.067 TL’lik zammın emeklilere de yansıtılması gerektiğini hatırlattı. Seyyanen zammın ne kadar olacağı konusu hakkında ise kulislerden çeşitli bilgilerin geldiğini ifade etti. Aradaki makasın fazla olmasından dolayı emekli olmak isteyen birçok çalışanın geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Bayram, emeklilere yapılacak seyyanen zammın büyük önem taşıdığını vurguladı.

Emekli maaşlarındaki bu gelişmeler, emekliler tarafından büyük bir merakla beklenirken, konuya ilişkin resmi açıklamaların ve düzenlemelerin ne zaman yapılacağı kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ediyor.