Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli maaş düzenlemesi ekimde Meclis’te

Emekli maaşlarındaki artışla ilgili yasal düzenlemeye ilişkin hazırlıklar son aşamada. Meclis’in açılmasıyla birlikte gündeme gelecek olan bu düzenleme, en düşük emekli maaşı konusunda da bir iyileştirmeyi içerebilir.

Emekli maaşlarındaki artışla ilgili


Milyonlarca emeklinin beklediği maaş artışı, Meclis’in açılmasıyla birlikte yasal düzenleme olarak gündeme gelecek. Şu an için bu düzenlemeyle ilgili ana hatlar netleşmeye başladı. Artış düzenlemesinde öncelik, temel maaşlara veriliyor ve en düşük emekli maaşı için iyileştirme yapılması gündemde.

KABİNE TOPLANTISI SONRASI TBMM’DE OLACAK

Şu anki uygulamada en düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL olarak belirlenmiş durumda. Yapılan çalışmaların ardından bu rakamın yükseltilip yükseltilmeyeceği netleşecek. Düzenleme çalışmaları tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısında ele alınacak. Daha sonra ise TBMM süreci başlayacak.

Meclis’in açılmasına sayılı günler kaldı ve bu süre zarfında çalışmalar sona erip yasa teklifi şeklinde Meclis Başkanlığı’na sunulacak. Yasal düzenlemenin ekim ayında Meclis gündemine gelmesi ve yılbaşından önce Genel Kurul’da kabul edilmesi bekleniyor. Bu düzenleme emekliler için önemli bir mesele olarak takip ediliyor.