Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğu Akdeniz’de konuşlu idi! ABD askeri uçağı düşürüldü mü?

Doğu Akdeniz’de eğitim uçuşu gerçekleştiren bir ABD askeri uçağı, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olup düşerek kaza kırıma uğradı.

Doğu Akdeniz'de eğitim uçuşu


10 Kasım akşamı, Pentagon Avrupa Kuvvetler Komutanlığı (EUCOM), Doğu Akdeniz’de bir ABD askeri hava aracının düştüğüne dair bir açıklama yaptı. Ancak kaza sonucu düşen hava aracının türüne dair herhangi bir detay verilmedi.

‘DÜŞMANCA BİR EYLEMDEN KAYNAKLANMIYOR’

ABD Avrupa Komutanlığı’ndan, eğitim faaliyetleri kapsamında Doğu Akdeniz’de uçuş gerçekleştiren bir ABD askeri uçağının cuma akşamı kaza kırıma uğradığı bilgisi geldi. Merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan komutanlık, kazayla ilgili askeri personelin ailelerine saygı nedeniyle detaylı bilgi verilmeyeceğini açıkladı. Ayrıca, kazanın incelendiği ve düşmanca bir eylemden kaynaklanmış gibi görünmediği belirtildi.

ABD İKİ UÇAK GEMİSİ GÖNDERMİŞTİ

Bu olay, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının başlamasından sonra gerçekleşti. ABD ordusu, bölgede yoğun bir konuşlandırma ve tatbikatlar gerçekleştirmişti. İsrail’e cephane taşımak amacıyla bölgede hava köprüsü oluşturulmuş ve iki uçak gemisi de Akdeniz’e gönderilmişti.