Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Detayları belli oldu! Faizsiz Evlilik Kredisinden kimler faydalanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi müjdesinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından kredinin detayları hakkında açıklamalar geldi. Peki, faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek ve kimler faydalanabilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın,


Göktaş, kabine sonrası yaptığı açıklamada, “Meclis’e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz” dedi. Bu kapsamda, faizsiz evlilik kredisinin aralık ayı civarında verilmesi planlanıyor.

Faizsiz evlilik kredisinden kimler faydalanabilecek? Bakan Göktaş, 18-27 yaş aralığını işaret ederken, bunun Meclis tarafından nihai karara bağlanacağını belirtti. Ayrıca, gelir ve yaş kriterlerinin yanı sıra, belirli suçlara karışmamış olma ve deprem bölgesinde yaşama şartlarının da arandığını ifade etti.

GENÇ ÇİFTLERE EKONOMİK DESTEK SAĞLAYACAK

Kredi, 4 yıl vadeli olacak ve ilk 2 yıl geri ödemesiz olacak. Faizsiz olarak verilecek olan kredinin, genç çiftlere ekonomik destek sağlayacağı ve evlilik maliyetlerine katkıda bulunacağı öngörülüyor.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası tarafından başlatılacak pilot projenin, deprem bölgesinde yaşayan gençlere destek sağlamayı amaçladığını söyleyen Bakan Göktaş, bu projenin daha sonra genişletileceğini de vurguladı.