Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Detaylar geldi! Güneydoğu’dan rekor ihracat başarısı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden ekim ayı itibarıyla gerçekleştirilen ihracat rakamları açıklandı. Buna göre, bölgeden gerçekleştirilen ihracatın toplamda 1 milyar 149 milyon 575 bin dolar olduğu bildirildi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden ekim


Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, yaptığı yazılı açıklamada, bölge ihracatının artmasına yönelik yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Kileci, ihracat rakamlarının olumlu bir seyir izlediğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Depremin etkisiyle aylık bazda 600 milyon dolar seviyelerine kadar düşen ihracat rakamları, devletimizin ve milletimizin destekleriyle son dönemde hızla toparlanmaya başladı. Bu sayede aylık bazda 1 milyar doları aşan bir seviyeye ulaştık. Son üç aydaki başarımızı, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız ekim ayında da sürdürdük. Ekim ayında 1 milyar 149 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirirken, 10 aylık süreçte ise toplamda 9,6 milyar dolarlık bir ihracat performansına ulaştık. Yeni ekonomi yönetiminin ihracatçıları destekleyici politikalarını memnuniyetle karşılıyor ve takip ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrında da daha büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.”

Kileci, bölgenin ihracat potansiyelini artırmak için çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini ve üretimi artırarak başarılarını sürdüreceklerini ifade etti.