Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: En düşük emekli maaşı 10 TL oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından SSK ve BAĞ-KUR emeklisine yüzde 5 ek zam yapıldığını açıkladı. Buna gören en düşük emekli maaşı 10 TL oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın ilk Kabine Toplantısı’nda emekli maaşlarına yönelik önemli kararları duyurdu. Toplantının ardından kamuoyuna  yapılan açıklamalarda, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yüzde 5 ek zam kararı alındığı belirtildi. Bu kararın,  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Aralık ayı enflasyon oranının açıklanmasının ardından geldiği bilgisi verildi.

Erdoğan, açıklamalarında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik zammın yüzde 37,57 olduğunu, memur ve memur emeklilerine ise enflasyon farkı ve toplu sözleşmeyle birlikte yüzde 49,25 artış yapıldığını ifade etti. Ancak, bu artışlar arasında yüzde 11,68’lik bir fark oluştuğunu belirleyen Erdoğan, bu eşitsizliği gidermek amacıyla talimat verdiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere müjde vererek SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ek olarak yüzde 5 ek artış yapılacağını açıkladı. Ayrıca, en düşük emekli maaşının 10 bin TL’ye yükseltildiğini duyurdu. Bu hamle ile  2024’ün “emekliler yılı” ilan edildiğini belirten Erdoğan, memur emeklisi aylıklarında yüzde 49,25, SSK ve Bağkur emeklisi aylıklarında ise yüzde 37,57 artış gerçekleştiğini vurguladı.