Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’de Olağan Kurultay! İşte bilinmesi gerekenler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 38. Olağan Kurultay heyecanı tam hızla devam ediyor. Bu önemli etkinlik öncesinde, kurultayın tarihi, saati ve yeri merak konusu oldu. İşte CHP kurultayı hakkında bilinmesi gerekenler…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP),


CHP 38. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlık seçimi için geri sayım devam ediyor. Genel başkan seçimi öncesinde, başkanlık seçiminin yapılacağı tarih, saat ve yer detayları parti üyeleri tarafından araştırılıyor. İşte CHP kurultayıyla ilgili önemli bilgiler:

38. CHP Olağan Kurultayı Ne Zaman, Saat Kaçta ve Nerede Yapılacak?

CHP Parti Meclisi tarafından alınan karara göre, 38. Olağan Kurultay, 4-5 Kasım tarihlerinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Bu önemli etkinlik için Ankara Spor Salonu kiralandı.

Kurultay Hazırlıkları Başladı

Parti genel müdürlüğü, salonun hazırlıklarına kurultaydan 2-3 gün önce başladı. Delegelerin oy kullanımını hızlandırmak ve giriş çıkışlarda düzeni sağlamak amacıyla “turnike” sistemi kullanılacak.

Genel Başkan Adayları Kimler?

Kurultayda genel başkanlık için yarışacak isimler Kemal Kılıçdaroğlu ve Manisa Milletvekili Özgür Özel olarak açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıldır genel başkanlık görevini sürdürüyor ve bu kurultayda tekrar seçilmeyi hedefliyor.

Kurultay Programı

4-5 Kasım’da gerçekleşecek kurultayın ilk gününde genel başkan seçimi yapılacak. İkinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleşecek.

CHP’de genel başkan adayı olabilmek için delegelerin yüzde 5’inin imzası gerekmektedir. Bu kurultay, CHP’nin geleceğini belirlemek açısından büyük öneme sahip.