Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Casper, oyuncu profillerini paylaştı

Oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtan, oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, sahip olmaya ve sosyal davranışa dayalı olarak sınıflara ayıran 4 farklı oyuncu profili öne çıkıyor

Oyun pazarının değişen etkileşimini


Casper, oyun endüstrisini şekillendiren oyuncu profillerini paylaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, milyar dolarlık rakamlara ulaşan oyun endüstrisinde müşteri karakterleri, oyun ve donanım üreticilerine yön veriyor. Çeşitleri giderek artan ve günümüzün en büyük eğlence kaynaklarından biri haline gelen oyunlar, beraberinde yeni teknolojileri ve kitleleri getiriyor.

Oynamak istenen oyunlar, kullanım sıklığı, satın alma tutumları gibi değişkenlik gösteren kriterlerin dikkate alındığı sektörde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji lideri Casper’ın güç ve performans bilgisayarı markası Excalibur, tüketicilerin tüm ihtiyacına cevap veriyor.

– 4 temel oyuncu modeli bulunuyor

Oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtan, oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, sahip olmaya ve sosyal davranışa dayalı olarak sınıflara ayıran 4 farklı oyuncu profili öne çıkıyor.

Rekabetçi oyuncular, genellikle çok oyunculu oyunlara ilgi duyan, zafer kazanmayı ve rakiplerini yenmeyi önemseyen kişilerden oluşuyor. Bunun için yetenek ve stratejinin yanı sıra oyunun performansını önemli ölçüde etkileyen bilgisayar gereksinimleri de büyük önem taşıyor. Excalibur G911 dizüstü bilgisayar, Intel’in en yeni işlemcisi DLSS 3 fonksiyonları ile yenilenen yapay zeka destekli RTX4000 serili ekran kartları, yüksek FPS ve grafik performansı ile rekabet avantajını artırarak en iyi oyun deneyimini sağlıyor.

Hikaye odaklı oyuncular ise oyun dünyasının derinlikli hikayelerini ve karakter gelişimlerini ilgiyle takip ediyor. Oyunları bir hikaye anlatma aracı olarak kabul eden bu oyuncular için, karakterlerin duygusal bağ kurmaları ve hikayenin akışını etkilemeleri son derece önemli. Excalibur 23.8” curved monitör; yenilenen anakartı, 200Hz yenileme hızı, 1ms tepki süresi ve kavisli ekranıyla kullanıcılara oyunun içerisinde olma hissi yaratıyor.

Trendleri takip eden oyuncular, bu sektörün her yönüne ilgi duyuyor ve yeni çıkan oyunları tür fark etmeksizin deneyimlemek için can atıyor. Oyun dünyasını sıkı takip eden meraklı oyuncular; grafik, gereksinim özellikleri, hikaye anlatımı ve yenilikçi mekanikler gibi teknik detaylara da büyük önem veriyor. Tamamen oyuncuların beklentilerine göre şekillenen Excalibur E750 kasası, binlerce çeşit konfigürasyon seçeneği ile en yüksek performansta dahi uzun saatler akıcı oyun deneyimi sağlıyor.

Çevrim içi oyuncular da rekabetin hiç eksik olmadığı çok oyunculu oyunlara katılıyor ve bu mücadelelerde kazananı, yalnızca saliseler belirleyebiliyor. Bunun için yüksek kaliteli klavye, mouse ve kulaklık gibi aksesuarlardan faydalanan oyuncular, daha keyifli ve başarılı bir oyun deneyimi yaşıyor. Performanstan ödün vermek istemeyen kullanıcılar için üretilen GX21 serisi mouse, klavye ve kulaklık modelleriyle hız, konfor, ergonomi ve şıklık, bir arada sunuluyor.