Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu sakatatın faydaları saymakla bitmiyor

En çok tercih edilen sakatatlar arasında yer alan ciğer kebabı, Şanlıurfalı vatandaşlar tarafından özellikle  kahvaltı da tüketiliyor.  Yerli ve yabancı turistler tarafından da oldukça tercih edilen ciğer vücut sağlığına da oldukça iyi geliyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kentte neredeyse her öğün tercih edilen ciğer yemekleri, vatandaşların vazgeçilmez lezzetlerinden biri haline geldi.  Haşimiye Meydanı’nda ciğer satışı yapan Mahmut Demir, ciğer kebabının genellikle Şanlıurfa yöresinde sabah erken saatler de yenildiğini ifade etti.

Damaklar da unutulmaz bir tat bırakan ve lezzetli yemekler arasında yer alan ciğer kebabı, protein, demir, bakır, b12 ve A vitamini bakımından zengin bir besin kaynağıdır. Fındık büyüklüğünde kesilen kuzu karaciğeri ve aynı kuzuların kuyruk yağı kullanılarak odun kömüründe pişiriliyor.

“CİĞERİN EN LEZZETLİ HALİ SABAH ERKEN SAATLERDE YENİLİR”

15 yıldır bu mesleği yaptığını ifade eden kebap işletmecisi olan Mahmut Demir,“Genellikle ciğeri çöp şiş olarak yapıyoruz ve birçok çeşidi de mevcuttur. İçerisine sadece pul biber ve soğan ekliyoruz. En faydalı olan şey ise dalaktır, kan yapımına iyi gelir. Ciğerin en lezzetli hali sabah erken saatlerde yenir” dedi.

‘‘EN İYİ CİĞER KUZU CİĞERİDİR”

Yerli ve yabancı turistlerin ciğer kebabının lezzetini beğendiklerini ifade eden Demir; “Şanlıurfa’ya ilk defa gelen vatandaşlarımıza ciğer ya da kuşbaşı kebabını tavsiye ediyorum. Dana, koyun ciğeri var ama en iyi ciğer kuzu ciğeridir. Ciğerin taze olup olmadığı zaten görüntüsünden de bellidir. 10 şiş lavaş arası ciğer 120 liradır”  diye konuştu.

URFANATİK HABER:AHMET DURMUŞ