Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bozova’da turp, fasulye ve pamuk hasadı başladı

Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Yaylak ve Arıkök mahallelerini ziyaret ederek, turp, pamuk ve yeşil fasulye hasadı yapan çiftçilerle bir araya geldi.

Bozova Kaymakamı Halil İbrahim


Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, İlçe Tarım Müdürü Faruk Çetiner ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Müslüm Okan, Bozova ilçesine bağlı Yaylak Mahallesi’nde pamuk hasadı yapan çiftçileri ziyaret etti.

Pamuk hasadı esnasında çiftçilerle bir araya gelen Kaymakam Yeşilyurt ve beraberindekiler, ürünler hakkında bilgi aldı ve çiftçilere bereketli bir hasat dönemi diledi.

Aynı gün, Kepirce Mahallesi’nde turp ve yeşil fasulye hasadı yapan çiftçileri de ziyaret eden Kaymakam Yeşilyurt, tarımın farklı alanlarındaki çalışmaları yakından inceledi. Çiftçilerle sohbet ederek onların ürünlerine olan desteklerini ifade etti ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

Ziyaretlerin devamında, Arıkök Mahallesi’nde bulunan Çırçır Fabrikası’na gidildi. Kaymakam Yeşilyurt, fabrikada gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Fabrikada yapılan üretim süreçlerini inceleyerek tarım ve tekstil sektörleri arasındaki ilişkiyi vurguladı.