Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bilim dünyası şokta! Dünyadan sonra en yaşanabilir yer keşfedildi!

Dünyada bir gün yaşam tükendiğinde yeni yer olarak neresi daha yaşanabilir bölgedir? sorusu hem heyecan verici hem de merak uyandırıcı bir konu. Bu konu ile ilgili bilim insanları her geçen gün yeni bir keşif yapıyor. Bu kez ortaya atılan veriler herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Dünyada bir gün yaşam


Satürn’ün donmuş yüzeyinin altında bulunan okyanusun yaşam için gerekli tüm olanakları sunduğu ortaya çıkarıldı. Dünya dışında yaşanabilecek ilk yer olarak artık orası kabul ediliyor. Bu gelişme uzun yıllardır yapılan araştırmalara yeni bir soluk getirdi. Dünyada bir gün yaşam sona erdiğinde aslında Satürn’ün yaşanabilecek en ideal yer olduğu ifade edildi.

The New York Times tarafından paylaşılan habere göre Berlin Free Üniversitesi bilim insanları tarafından yapılan incelemeler ses getirdi. Frank P. Tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde yaşam için gerekli son bir element keşfi gerçekleştirildi.

NASA VERİLERİ DOĞRULADI!

NASA konu ile ilgili Satürn keşif aracı Cassini’nin 2017 yılında toplamış olduğu verileri yeniden gündeme getirdi. O veriler de buzullarla kaplı uydunun tam altında kayalık bir zemin olduğu burada yer alan okyanusta ise Fosfatın varlığının keşfedildiği yazıyordu. Fosfat içerisinde Fosfor elementi DNA yapısı ile uyumlu bulunuyor.

SATÜRN’Ü DİĞER GEZEGENLERDEN AYIRAN ÖZELLİK NE?

Yapılan araştırmalarda daha önce Satürn’de karbon, nitrojen, hidrojen, oksijen ve kükürt gibi elementlerin de yer aldığı tespit edilmişti. Fosforun bulunması buradaki yaşam olanağını daha güçlü hale getirdi. Dünya dışında en ideal yaşam yeri olma ünvanına sahip oldu. Fosfor Dünya dışında farklı bir okyanusta nadiren de olsa bulunabiliyor.

FOSFOR’UN ÖZELLİĞİ NEDİR?

İnsanlık için büyük bir adım olacak bu araştırmanın derinleştirilmesi gerekiyor. Potansiyel bir alan olup olmayacağına yönelik daha detaylı analiz yapılması gerektiği de ifade edildi. Fosfor insanın kemik ve dişlerinin yapısında bulunan evrende nadir olarak yer alan bir bileşendir. Bitkilerin gelişimi içinde uygun miktarda bulunuyor. Besin maddeleri arasında da Karbon ve Azotla birlikte belirli bir miktar fosfor yer alıyor.