Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bekir Bozdağ’dan müjde: TBMM’den onay çıktı, resmen kanunlaştı

TBMM’de 2024 yılı bütçesi teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili, 2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun kabul edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Aziz milletimize ve ülkemize hayırlı, yararlı ve bereketli olsun.” dedi.

TBMM'de 2024 yılı bütçesi


TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 2024 yılı bütçesi teklifi, oy çokluğuyla kabul edildi.  AK Parti  Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili, 2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin kabul edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Aziz milletimize ve ülkemize hayırlı, yararlı ve bereketli olsun.” dedi.

Teklife Çoğunluk Onay Verdi
2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin oylamasında 566 oy kullanıldı; teklife 317 kabul ve 249 ret oyu verildi. Ayrıca, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi de 563 oy kullanılarak 317 kabul ve 246 ret oyu ile onaylandı.

Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, bütçenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görüşmelerin ardından milletvekilleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

BEKİR BOZDAĞ’DAN AÇIKLAMA
Bekir Bozdağ X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere  yer verdi; ‘’2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi,  Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilerek kanunlaştı. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ve Türkiye yüzyılının ilk bütçesi  olan 2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu, aziz milletimize ve ülkemize hayırlı, yararlı ve bereketli olsun.’’