Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayraktar TB3 ve Kızılelma 2024’te gemide olacak

Türkiye Donanması’nın TCG Anadolu gemisinde düzenlenen büyük geçit töreni sırasında, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, uzun süredir beklenen Bayraktar TB3 ve Kızılelma projelerinin tarihini açıkladı. Bayraktar, bu ürünlerin 2024 ve 2025 yıllarında donanmada olacağını duyurdu.

Türkiye Donanması'nın TCG Anadolu


Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG Anadolu’da yapılan törende Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in mesajı okundu ve Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Türkiye’nin uçak gemisine SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) entegrasyonunu vurguladı.

Törende, Genel Maksat Helikopterler, Bayraktar TB3 ve Kızılelma gibi savunma teknolojileri büyük bir ilgiyle sergilendi.

TB3’ÜN VE KIZILELMA’NIN TESLİM TARİHLERİ BELLİ OLDU

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin Cumhuriyet’in 100. yılını yepyeni teknolojik gelişmelerle karşıladığını belirterek Bayraktar TB3 ve Kızılelma projelerinin ilerleme durumuna dair tarihler verdi.

Bayraktar, Bayraktar TB3’ün 2024 yılında denemelere başlayacağını ve 2025 yılında gemilerde hizmete gireceğini söyledi. Kızılelma projesinin ise 2024 yılında seri üretime gireceğini ve 2025 yılında gemilerde denemelere başlanmasının hedeflendiğini belirtti.

YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİİNDE BÜYÜK BİR ADIM

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ayrıca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilere rahmet ve minnetle…Nice 100 yıllara Türkiye…” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar, yerli ve milli savunma sanayiindeki önemli gelişmelerin ve milli projelerin Cumhuriyet’in 100. yılında ülkenin güvenliği için büyük bir adım olduğunu vurguluyor.