Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başvuran herkese her ay 3 bin 571 TL verilecek! İşte detaylar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni sosyal yardım programı, dar gelirli ailelere her ay 3.571 TL maddi destek sağlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen önemli bir sosyal yardım programı, dar gelirli ailelere yönelik olarak duyuruldu.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından  yapılan açıklamada, ihtiyaç sahibi ailelere her ay 3.571 TL maddi destek sağlanacağı belirtildi.

TBMM’de gerçekleşen açıklamada, programa şu ana kadar 164  bin ailenin dahil edildiği ve yardım aldığı vurgulandı. Programın sadece maddi destekle sınırlı kalmayıp aynı zamanda aile içi iletişimi güçlendirmeyi, evlilik öncesi eğitimleri ve gençlere yönelik danışmanlık hizmetlerini içerdiği ifade edildi. Ayrıca, Aile ve Gençlik Fonu aracılığıyla gençlere evlilik ve girişimcilik faaliyetlerinde destek olunması da planlanıyor.

Başvuruların e-devlet kapısı üzerinden yapılabileceği belirtilirken, Bakanlık tarafından gerekli altyapının oluşturulduğu ve sürecin kolay ve erişilebilir hale getirildiği vurgulandı. İhtiyaç sahibi ailelerin devlet dairelerini gezmek zorunda kalmadan, e-devlet şifresi ve gerekli başvuru formunu doldurarak destek ödemesine başvurabileceği ifade edildi.