Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül güzel haberi paylaştı

İşte Karşınızda Şanlıurfa Kuzey Şehir Toplu Konut Projesi

İşte Karşınızda Şanlıurfa Kuzey


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kuzey Şehir Konut Projesi’nin ilk etabının temelini atmaya başlayarak, Şanlıurfa’nın geleceğine dair önemli bir adımı hayata geçirdi. Bu projenin, birçok ilçenin büyüklüğünde bir alanı kapsayacak ve toplamda 25 bin konutun inşa edileceği büyük bir girişim olduğunu belirtti.

Karaköprü sınırları içerisinde Aşuk Öğütçü’de, 1000 hektarlık bir alanda kurulacak ve yaklaşık 100 bin kişiyi ev sahibi yapacak olan Kuzey Şehir Konut Projesi içinde özel bir üniversiteye yer ayrıldığı da vurgulandı.

Başkan Beyazgül, projenin başlangıcında hukuki zorluklarla karşılaşıldığını ve dava açıldığını, ancak projeyi durdurmayarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 100 metrelik yolların yapıldığını ve 25 metrelik yolların çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Şu anda projenin ilk etabında yer alacak 2 bin 500 konutun temelinin atıldığını ve bu konutların inşasının başladığını belirten Başkan Beyazgül, toprak mülkiyetinin belediyeye ait olduğunu ve bu nedenle konutların uygun fiyatlarla satılacağını açıkladı.

Projenin etaplar halinde ilerleyeceğini ve toplamda 25 bin konut inşa edileceğini aktaran Başkan Beyazgül, binaların zemin artı 5 kat olarak planlandığını ve projenin Şanlıurfa’nın nüfusunu büyük ölçüde artıracağını belirtti.

Son olarak, Başkan Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının, projelerinin arkasında olduklarını ve Şanlıurfa’nın geleceği için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Kuzey Şehir Konut Projesi’nin Şanlıurfa’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.