Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Özaslan; Kağıt üzerinde kaldı!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa’nın kayıplarından sadece bir konuyu gündeme getirerek, yöneticilerin vizyonu ile şehrin gelişimi arasındaki bağlantıyı dikkatlere sundu.

Bu haberin fotoğrafı yok

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa’nın kayıplarından sadece bir konuyu gündeme getirerek, yöneticilerin vizyonu ile şehrin gelişimi arasındaki bağlantıyı dikkatlere sundu.

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise Şanlıurfa’nın kayıplarından sadece bir konuyu gündeme getirerek, yöneticilerin vizyonu ile şehrin gelişimi arasındaki bağlantıya dikkat çekti.

Şehir içi ulaşımda çileye dönüşen ana kavşaklarda incelemelerde bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan “HÜDA PAR olarak bu hafta Şanlıurfa’nın kayıplarından sadece bir konuyu gündeme getireceğiz” dedi.

“PROJESİ YAPILMIŞTI AMA KÂĞIT ÜZERİNDE KALDI”

Akçakale yolundaki ana kavşakta incelemelerde bulunan Özaslan “Burası Akabe TOKİ, Akçakale ve Mardin yolunu birbirine bağlayan ana kavşak. Ne bir kırmızı ışık var, ne de gece aydınlatması… Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde insanlar cinnet geçiriyorlar. Daha önce projesi yapılmıştı ama her şey kâğıt üzerinde kaldı, maalesef bir adım atılmadı” dedi.

Akabe Sanayi ve TOKİ konutları kavşağında incelemelerde bulunan Özaslan “Burası da Akabe sanayi ve TOKİ konutları kavşağı. Sabah ve akşamın yoğun saatlerinde insanlar burada trafikte sinir krizleri geçiriyorlar” dedi.

“İNSANLAR TRAFİKTE ADETA CİNNET GEÇİRİYORLAR”

Diyarbakır yolu üzerinde Fuar Merkezi’nin bulunmuş olduğu kavşakta incelemelerde bulunan Özaslan “Burası da Diyarbakır yolu üzerinde Fuar Merkezi’nin bulunmuş olduğu kavşak. Sabah erken ve akşamın yoğun olduğu saatlerde insanlar uzun süre bekliyorlar ve trafikte adeta cinnet geçiriyorlar. Hâlbuki burası 20 yıl önce dal-geç olmalıydı” dedi.

“BÜYÜK BİR ÖNGÖRÜSÜZLÜK VAR”

Diyarbakır yolunun son kavşağında da incelemelerde bulunan Özaslan “Evet burası da Diyarbakır yolunun son kırmızı ışığı. Karşı tarafta Buluntu Hoca Bulvarı’nı görüyorsunuz. Yeni açılan bir çevre yolu. Onun devamından gelip Maşuk’a taraf geçen çevre yolundan bahsediyorum. Burada da büyük bir öngörüsüzlük var! Bakın yolu doldurmuşlar. Tonlarca hafriyat buraya döküldü. Hâlbuki yapılması gereken şey buraya bir köprü yapmaktı. Az masrafla ulaşımı rahatlatmaktı” dedi.

“20 YIL ÖNCE YAPILMALIYDI”

Özaslan “Gördüğünüz gibi bu kayıplar 3-5 yıllık kayıplar değil. En az 20 yıllık kayıplar. Bahsetmiş olduğumuz bu kavşaklar 20 yıl önce yapılmalıydı. Mevcutta dile getirmiş olduğumuz bu kavşaklar için acil olarak çalışma başlatılmalı ve şehir merkezinden ta şehrin çıkışına kadar bütün noktalardaki kavşaklar hepsi dal-geç olmalı” dedi.

“HEM VAKİT HEM DE YAKIT TASARRUFU”

Özaslan “Ayrıca şehir merkezinde gece yarısından sonra sabaha kadar bütün kırmızı ışıklar aktif bir şekilde çalışıyor. Hâlbuki yapılması gereken şey; gece yarısından sonra şehir içindeki bütün kırmızı ışıklar, Kontrollü Geçiş Modu’na alınırsa hem vakit hem de yakıt tasarrufu elde edilmiş olur. Ayrıca güvenli geçiş de sağlanmış olur. Gece 00.00’dan sonra şehir içindeki kırmızı ışıklarda tek başınıza dakikalarca beklediğinizde, ne demek istediğimizi çok daha iyi görmüş olacaksınız” dedi.

Son olarak Özaslan “Unutulmamalı ki; bir şehrin gelişimi, yöneticilerinin vizyonu kadar olabilir” diyerek, gelişim ile vizyon arasındaki bağlantıya dikkat çekti.