Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanı Vedat Işıkhan duyurdu: Urfa dahil 11 ilde yarın müracaatlar başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan,Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 ilde yaşanan depremden dolayı işveren ve çalışanların 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma müracaatlarını yapabileceklerini duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat’ta Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 ilde işveren ve çalışanların 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma müracaatlarının 31 Ekim’den itibaren müracaatlarını yapabileceklerini açıkladı.

Bakanı Işıkhan, X hesabından yaptığı paylaşımda, “ Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa illeri, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin dışındaki ilçeler ile Sivas ili Gürün ilçesinde işverenlerimiz ve çalışanlarımız 31.10.2023 tarihine kadar 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma müracaatlarını yapabilirler. Ayrıca; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde işverenlerimiz ve çalışanlarımız 29.02.2024 tarihine kadar 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma müracaatlarını yapabilirler. Depremden etkilenen illerimizin ekonomisi ile çalışma hayatını rahatlatmak ve güçlendirmek için vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.