Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan yardımcısı uyardı: Ayarlarınızı gözden geçirin

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, iOS cihazlarında ortaya çıkan güvenlik açıklarına dikkat çekerek vatandaşları uyardı. Özellikle iMessage ve FaceTime ayarlarının kontrol edilmesi gerektiğini belirten Sayan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan


Sayan’ın Uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, son günlerdeki iOS cihazlarındaki güvenlik açıklarına ilişkin bilgilendirme yaptı. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin (USOM) yaptığı çalışmalarla ciddi güvenlik riski içeren açıkların tespit edildiğini ifade etti.

Soruşturma ve Öneriler

Sayan, yapılan çalışmalar sonucunda belirlenen zararlı bağlantıları engellediklerini ve ilgili bilgilerin paylaşıldığını belirtti. Ayrıca, Apple’dan açıklama talep edildiğini ve uluslararası alanda gerekli önlemlerin alınması için hazır olduklarını vurguladı. Kullanıcıları iMessage ve FaceTime ayarlarını kontrol etmeye, güvenli kaynaklardan uygulama indirmeye ve diğer güvenlik önlemlerini almaya çağırdı.

Güvenlik Önerileri

Sayan, iOS işletim sistemini güncellemeyi, güçlü parolalar kullanmayı, şüpheli mesajlardan kaçınmayı, çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi ve diğer güvenlik adımlarını atmayı önerdi. Süreci yakından takip edeceklerini de belirtti.