Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Uraloğlu duyurdu :Vergisiz telefon’da son aşama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversite çalışmalarına yönelik vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı


Katıldığı bir televizyon programında, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılar paylaşan Bakan Uraloğlu, “Bugünlerde tamamlanır ve yıl sonuna kadar kamuoyunda duyurulur” ifadesini kullandı.

Gençler arasında büyük bir beklenti oluşturan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar düzenlemesinin yakın bir zamanda hayata geçirilmesinin planlandığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, bu uygulamanın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın da bu çalışmaların desteklendiğini belirtti.

Bakan Uraloğlu, bu önemli düzenleme hakkında, “Çalışmanın son bölümleriyle ilgili şunları söylüyor. En geç yıl sonuna kadar çalışmalar tamamlanır, kamuoyuna duyurulur ve uygulamaya geçilir” şeklinde konuşarak, gençlerin vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alımlarının ücretlerini karşılayacaklarını belirtti.

 “YIL SONUNA GİTMEDEN KAMUOYUNA DUYURULUR”

Uraloğlu, vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesinin yanında 10 GB’lık ücretsiz internet kullanımının da sağlanacağını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“10 GB internet konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı olarak burada hitap edeceğimiz üniversite öğrencileri kimlerdir, sayıları ne kadardır ve bunların operatörlerden sağlanma konusunda teklifleri aldık. Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. O da bu açıklamayı kısa zamanda yapar.

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar konusunda vergisiz düzenlemeyi birinci derecede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yürütüyor. Biz de onlara altyapı ve kayıt desteği veriyoruz. Onlar da düzenlmenin hangi parasal limitteki cihazları kapsayacağıyla ilgili çalışma yapıyorlar. Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır.”