Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tekin’den mülakat açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen adaylarının atanmasında kullanılan mülakat sürecinde adil, objektif ve şeffaf bir sistem oluşturmayı amaçladıklarını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf


Bakan Tekin, tüm değerlendirme detaylarının bir kılavuzda yayımlanacağını ve kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi. Ayrıca, mevcut mevzuata göre mülakatın KPSS puanının üç katı adayın davet edilmesi ve mülakat notuna göre atanma şeklinde olduğunu hatırlattı.

Bakan Tekin, mülakat sistemini daha adil ve şeffaf hale getirmek amacıyla çalıştıklarını ifade ederken, özellikle mülakat komisyonlarının tecrübeli ve alanında uzman öğretmenlerden oluşmasını sağlayacaklarını belirtti.

TEDBİR ALINACAK VE İTİRAZ MEKANİZMALARI OLUŞTURULACAK

Ayrıca, adayların jüri üyeleri hakkında bilgi sahibi olmaması için tedbirler alacaklarını ve itiraz mekanizmaları oluşturacaklarını dile getirdi.

Kamera kaydı gibi önlemlerin de mülakat sürecine dahil edileceğini belirten Bakan Tekin, değerlendirme kriterlerini ders anlatma, iletişim, problem çözme ve tutum ile değerleri aktarabilme becerisi olmak üzere dört ana başlık altında yapılacağını açıkladı. Bu şekilde, öğretmen adaylarının notlarının somut göstergelerle belirleneceğini ve mülakat sürecinin daha şeffaf ve adil bir şekilde işleyeceğini söyledi.