Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan duyurdu! Şanlıurfa’da dahil 20 ilde operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa dahil 20 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik “KALKAN-5” operasyonun düzenlendiğini duyurdu. Operasyonda 74 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 1510 düzensiz göçmen yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,


Göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik  Şanlıurfa, İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Ağrı, Van, Antalya, Bitlis, Bolu, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, Iğdır, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Nevşehir ve Sakarya olmak üzere toplam 20 ilde jandarma, polis ve sahil güvenliği ekipleri tarafından 63 ayrı adrese “KALKAN-5” operasyonu düzenlendi.

74 ORGANİZATÖR GÖZALTINA ALINDI
Operasyonda 74 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 1510 düzensiz göçmen yakalandı. Gözaltına alına organizatörlerden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2’sinin ise hakkında adli kontrol kararı verildi. 64 organizatörün işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

“DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”
Operasyonla ilgili açıklamada  bulunan Bakan Ali Yerlikaya, “Operasyonları koordine eden Valilerimizi, operasyonları düzenleyen Jandarmamız, Polisimiz ve Sahil Güvenliğimiz ile Göç İdaresi Başkanlığımızdaki Uzman Personelimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürdürülecektir”