Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan duyurdu; Okullarda yeni dönem!

Bakan duyurdu; Okullarda yeni dönem!

Bakan duyurdu; Okullarda yeni


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılı öncesi “Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesi açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, özel okullarda servis ve yemek ücretleriyle ilgili şikayetler aldıklarını söyledi.

Şikayetler üzerine özel okullarla görüşme sağlandığını ifade eden Bakan Yusuf Tekin, kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldıklarını belirtti.

Bakan Tekin ayrıca, öğrencilerin cep telefonuyla derse girmesine ilişkin de “Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler” açıklamasında bulundu.

“ DEPREM BÖLGESİNDE ONARIM ÇALIŞMASINI YAPTIK”

İşte Bakan Tekin’in açıklamalarından öne çıkanlar: “5 bin 624 yeni derslik eğitime başlıyor. Deprem bölgesi dışında 7 bin 530 dersliğimizde güçlendirme, 66 bin dersliğimizde onarım çalışması yaptık. Toplam 79 bin dersliği elden geçirdik. Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık

CEP TELEFONU KARARI

Çocuklarımızın cep telefonlarıyla ilgili okul müdürleri gerekli tedbirleri aldılar. Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler. Aynı şekilde öğretmen arkadaşlardan da rica ettim, sınıflarda cep telefonuyla zaman geçirerek çocuklara kötü olmamaları konusunda. Çocuklar kendilerinin veya öğretmenlerinin cep telefonuyla ses ve görüntülerini kaydedip sosyal medyada paylaşıyorlardı. Bunun da yapılmasını istemiyoruz.

“OKULLARDA NE KAYIT ÜCRETİ NE BAĞIŞ ZORUNLULUĞU VAR”

Okullarda ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz.

Okul devamları ve sınıf tekrarı konusunda ısrarcıyız. Bunun eğitim öğretim sürecini sekteye uğratan sorunlardan olduğunu düşünüyoruz. Yönetmeliğimiz yayın sürecinde.”